• Video
  • Posted

Nowa płyta Mietka Szcześniaka

Powstanie tej płyty było marzeniem M. Szcześniaka od wielu lat. Jego kompozycja do wiersza pt. " Wiersz z banałem w środku" ks.Jana Twardowskiego - wydana jako (zaśpiewana przez niego) piosenka pt. " SPOZA NAS" stała się wielkim przebojem , najczęściej publikowaną w radiach  i wydawaną  w kompilacjach jego piosenką.Zamierzenie artysty było proste : podzielić się ulubieniem twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać tańczyć , śmiać się i płakać niewymuszenie i po prostu - jak w wierszach Twardowskiego.
Forma miała dodać lekkości i podkreślić to , co ważne dla poety i kompozytora - ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej.
Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są przez kompozycje nawiązujące do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów : bossanova, samba, chorinjo, sao.  Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie.  Żeby do treści dodać niezłą formę - została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA. Instrumentarium : gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów,  chórki ( wśród nich też Grażyna Auguścik) oraz zaaranżowany przez K. Herdzina  - kwartet smyczkowy.
Kilka piosenek artysta sprawdza na koncertach - działają nad wyraz skutecznie !
Wygląda na to , że słuchacze tę płytę pokochają. Niewymuszenie.
www.mietekszczesniak.pl