• Video
  • Posted

„Łagodne przejście” Dobrych Ludzi

Dziennikarz też człowiek. Nie tylko pisze o sztuce, ale potrafi ją tworzyć. Kimś takim jest niewątpliwie Szymon Babuchowski, szef działu kultury „Gościa Niedzielnego”, który wspólnie z przyjaciółmi (Patryk Filipowicz i Jacek Raciborski) założył zespół Dobre Ludzie. Płyta powstała bardzo prosto. Do wierszy Szymona zespól napisał muzykę. I już.

Na początku koncertował wspólnie z Patrykiem Filipowiczem. Z czasem aranżacje obrosły w nowe pomysły i nieco się skomplikowały. Piosenki zostały rozpisane na więcej instrumentów. Stąd pojawienie się w składzie Jacka Raciborskiego. – Naszą ambicją jest stworzenie nowej jakości piosenki autorskiej, łączącej niebanalne teksty z nowoczesnymi brzmieniami – piszą o sobie na facebooku. 

 

Na albumie „Łagodne przejście”, firmowanym już nazwą Dobre Ludzie, pojawili się także goście, m.in. Elżbieta Zigler (śpiew, instrumenty klawiszowe), Pierre (remiks „Nowego Roku”, perkusja, instrumenty klawiszowe), Ryszard Sierotnik (perkusja), Dawid Wydra (trąbka) i Przemysław Żurek (perkusjonalia). 

Oprócz muzykowania i pisania poetyckich strof Szymon lubi podróżować. Nie jest zwykłym turystą. Zwyczajni wycieczkowicze po przyjeździe do kraju zazwyczaj nie piszą książek o swoich wojażach. On ma na koncie publikację „Kościół na końcu świata”, która jest zapisem podróży po Ameryce Południowej.