Pęka kamień mojego serca!

Już jakiś czas temu w sieci pojawił się singiel zespołu Matula „Alfa i Omega” zwiastujący nadejście ich nowej płyty „Serce z ciała”. Utwór był energetyczny, dynamiczny, żywy. W tym wszystkim nade wszystko mądry. Właśnie w taki sposób powinien być współczesnemu światu głoszony kerygmat. Zespołowi udało się ogłosić nie tylko Dobrą Nowinę o Zbawieniu, ale swoim krążkiem udało ich się, przynajmniej mnie, przypomnieć jak wielkie znaczenie ma współdziałanie z łaską Bożą. Jednak po kolei…

Nie lękaj się! Boży Grajek i Przyjaciele

 

Płyty, które recenzujemy i które czytacie w tej zakładce na stronie Gospel Box, najczęściej przysyłają do naszej redakcji twórcy, którzy chcą wypromować swój nowy krążek. Potem dostajemy do recenzji te płyty, które przy produkcji obejmujemy patronatem medialnym. Trzecią opcją jest nasze zaproszenie danego wykonawcy do audycji i przy okazji dostajemy płytę do wykorzystania w trakcie nagrania, a potem to już samoistnie zabieramy się do pisania recenzji. Z tą płytą, o której za chwilę przeczytacie kilka słów, było zupełnie inaczej i to już pokazało, że krążek „Nie lękaj się” od Bożego Grajka i Przyjaciół będzie „inna”.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie – płyta Nieśmiertelni

Słuchając wielu płyt, na co dzień pracując z muzyką w radio i samemu grając i śpiewając, można się po prostu osłuchać. Wtedy trudno jest, żeby brzmienie w jakikolwiek sposób poruszyło serce. Płyta Nieśmiertelni wywołała we mnie takie emocje zanim jeszcze jej posłuchałam.

Św. Józef – patron naszej codzienności!

„Wciąż jestem sama, wokół nie ma już odpowiednich chłopaków, którzy nadają się na mężów i ojców”. „Te dzisiejsze dziewczyny to nie są kandydatki na żony i matki. Chyba do końca życia będę sam”. Nieustannie słyszę takie pesymistyczne narzekanie w ustach wielu młodych, wierzących ludzi. I chce się im powiedzieć: pogadajcie o tej sytuacji ze św. Józefem. Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i ziemski ojciec Jezusa jest patronem osób poszukujących swojej drugiej połówki, rodzin i wszystkich pracujących lub poszukujących pracy. Jeśli nie przekonują was litanie, nowenny czy inne formy modlitwy do tego świętego, to zachęcam do modlitwy śpiewem. Pomoże w tym płyta Psalmy Józefa, której premiera miała miejsce 25 marca.

Gorzkie Żale przybywajcie

Weszliśmy w wyjątkowy okres muzyczny w Kościele. Od Niedzieli Palmowej trwa Wielki Tydzień i śpiewy sakralne koncentrują się ściśle na misterium męki i śmierci Chrystusa. Nasuwa się więc pytanie czy go słuchać i co śpiewać? Czy muzycy w ogóle proponują nam jakieś płyty? Oczywiście, że tak, ale niestety ze względu na trudność tematyczną, nie chętnie po nie sięgamy. Dziś zachęcam Was do zatrzymania nad przepięknym nabożeństwem wielkopostnym, jakim są Gorzkie Żale.

Dekalog – odkryjmy go na nowo!

Dostaliście kiedyś do potrzymania coś drogocennego i baliście się, że możecie przez przypadek to upuścić i potrzaskać? A może próbowaliście po raz pierwszy wykwintnej potrawy i smakując, nie byliście w stanie oddać smaku, aromatu i ogólnego wrażenia, ale wiedzieliście jedno, że danie jest tak dobre, że aż nie do opisania? Właśnie takie uczucia targały mną, kiedy dostałam od Marcina Pospieszalskiego płytę Dekalog do recenzenckiego przesłuchania. Jej oficjalna premiera ma miejsce właśnie dziś, 24 marca, a ja mam to wielkie szczęście delektować się nią już od ponad miesiąca. Był to jednak miesiąc też bardzo trudny, bo już chciałabym się podzielić wrażeniami, już dać do posłuchania szerszemu gronu odbiorców, a tu trzeba czekać.

Wyśpiewać życie świętego Papieża

25 lutego w krakowskiej Tauron Arenie miała miejsce ogólnopolska premiera musicalu Karol. Był to pierwszy musical, którego fabuła poświęcona była życiu św. Jana Pawła II od jego narodzin aż do dzisiaj, kiedy oręduje za Polakami w niebie.

Na 4 urodziny druga płyta – Mała Armia Jezusa świętuje z „Bogu Love”

Do rąk słuchaczy, nie tylko tych najmłodszych, trafił 19 lutego drugi krążek zespołu Mała Armia Jezusa „Bogu Love”. Choć jednak już ze względu na wiek, nie takiej Małej. W swoim muzycznym dowodzie mogą zapisać 4 lata istnienia. Od ich ostatniej płyty „Niebolot” minęło półtora roku i słychać ten miniony czas na nowej płycie. Teksty są poważniejsze, muzyka wciąż energetyczna i dynamiczna, ale jednak bardziej trafi do dzieci starszych niż młodszych. Już pierwszy utwór na płycie „77” z mocnym przesłaniem – nie odpychaj innych od siebie, wybaczaj 77, daje dowód, że dzieciaki dorosły do trudniejszych tematów i świadomie, na tyle na ile to możliwe, realizują przesłanie roku duszpasterskiego: Idźcie i głoście!