Angelika Sitek

Angelika Sitek

Muzyczna wśród doktorantów i doktorantka wśród muzycznych. Miłość do muzyki i literatury jest w jej przypadku równorzędna. Często spotykana z mikrofonem, nie tylko do śpiewania, ale i wywiadów. Mimo zaangażowania w dzieło Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji częstochowskiej nie słucha tylko hymnu Błogosławieni miłosierni. Zazwyczaj zabiegana, ale zawsze ze słuchawkami w telefonie. Playlista nigdy się nie kończy.

Na nowo czyli jak?

Nie tak dawno, bo na początku roku robiliśmy sobie postanowienia noworoczne. Jedni chcieli schudnąć, drudzy rzucić palenie, a trzecich finezja zanosi na wakacje życia. Teraz stajemy na progu Wielkiego Postu. Dla wierzących też jest to czas składania sobie i Bogu duchowych obietnic – będę częściej sięgał po różaniec, codziennie przeczytam fragment z Pisma Świętego albo będę chodzić na Drogę Krzyżową.

Podróże na chmurze z Lidią Pospieszalską – gdzie lecimy?

Ciężko napisać obiektywną recenzję płyty osoby, która w muzyce nauczyła mnie praktycznie wszystkiego. To właśnie Lidka Pospieszalska pokazała mi jak śpiewa się z przepony, jak czyta nuty i jak można wydobyć z siebie dźwięk delikatniej. Przy takim moim emocjonalnym stosunku do niesamowitej artystki nikogo nie dziwi jak napiszę, że na płytę „Podróże na chmurze” czekałam z wielkimi oczekiwaniami i tak samo wielką radością. I ta satysfakcja z czekania jest adekwatna do tego co Lidia zaprezentowała na krążku.

Subskrybuj to źródło RSS