Angelika Sitek

Angelika Sitek

Muzyczna wśród doktorantów i doktorantka wśród muzycznych. Miłość do muzyki i literatury jest w jej przypadku równorzędna. Często spotykana z mikrofonem, nie tylko do śpiewania, ale i wywiadów. Mimo zaangażowania w dzieło Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji częstochowskiej nie słucha tylko hymnu Błogosławieni miłosierni. Zazwyczaj zabiegana, ale zawsze ze słuchawkami w telefonie. Playlista nigdy się nie kończy.

Św. Józef – patron naszej codzienności!

„Wciąż jestem sama, wokół nie ma już odpowiednich chłopaków, którzy nadają się na mężów i ojców”. „Te dzisiejsze dziewczyny to nie są kandydatki na żony i matki. Chyba do końca życia będę sam”. Nieustannie słyszę takie pesymistyczne narzekanie w ustach wielu młodych, wierzących ludzi. I chce się im powiedzieć: pogadajcie o tej sytuacji ze św. Józefem. Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i ziemski ojciec Jezusa jest patronem osób poszukujących swojej drugiej połówki, rodzin i wszystkich pracujących lub poszukujących pracy. Jeśli nie przekonują was litanie, nowenny czy inne formy modlitwy do tego świętego, to zachęcam do modlitwy śpiewem. Pomoże w tym płyta Psalmy Józefa, której premiera miała miejsce 25 marca.

Gorzkie Żale przybywajcie

Weszliśmy w wyjątkowy okres muzyczny w Kościele. Od Niedzieli Palmowej trwa Wielki Tydzień i śpiewy sakralne koncentrują się ściśle na misterium męki i śmierci Chrystusa. Nasuwa się więc pytanie czy go słuchać i co śpiewać? Czy muzycy w ogóle proponują nam jakieś płyty? Oczywiście, że tak, ale niestety ze względu na trudność tematyczną, nie chętnie po nie sięgamy. Dziś zachęcam Was do zatrzymania nad przepięknym nabożeństwem wielkopostnym, jakim są Gorzkie Żale.

Wyśpiewać życie świętego Papieża

25 lutego w krakowskiej Tauron Arenie miała miejsce ogólnopolska premiera musicalu Karol. Był to pierwszy musical, którego fabuła poświęcona była życiu św. Jana Pawła II od jego narodzin aż do dzisiaj, kiedy oręduje za Polakami w niebie.

Subskrybuj to źródło RSS