Angelika Sitek

Angelika Sitek

Muzyczna wśród doktorantów i doktorantka wśród muzycznych. Miłość do muzyki i literatury jest w jej przypadku równorzędna. Często spotykana z mikrofonem, nie tylko do śpiewania, ale i wywiadów. Mimo zaangażowania w dzieło Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji częstochowskiej nie słucha tylko hymnu Błogosławieni miłosierni. Zazwyczaj zabiegana, ale zawsze ze słuchawkami w telefonie. Playlista nigdy się nie kończy.

Pęka kamień mojego serca!

Już jakiś czas temu w sieci pojawił się singiel zespołu Matula „Alfa i Omega” zwiastujący nadejście ich nowej płyty „Serce z ciała”. Utwór był energetyczny, dynamiczny, żywy. W tym wszystkim nade wszystko mądry. Właśnie w taki sposób powinien być współczesnemu światu głoszony kerygmat. Zespołowi udało się ogłosić nie tylko Dobrą Nowinę o Zbawieniu, ale swoim krążkiem udało ich się, przynajmniej mnie, przypomnieć jak wielkie znaczenie ma współdziałanie z łaską Bożą. Jednak po kolei…

Nie lękaj się! Boży Grajek i Przyjaciele

 

Płyty, które recenzujemy i które czytacie w tej zakładce na stronie Gospel Box, najczęściej przysyłają do naszej redakcji twórcy, którzy chcą wypromować swój nowy krążek. Potem dostajemy do recenzji te płyty, które przy produkcji obejmujemy patronatem medialnym. Trzecią opcją jest nasze zaproszenie danego wykonawcy do audycji i przy okazji dostajemy płytę do wykorzystania w trakcie nagrania, a potem to już samoistnie zabieramy się do pisania recenzji. Z tą płytą, o której za chwilę przeczytacie kilka słów, było zupełnie inaczej i to już pokazało, że krążek „Nie lękaj się” od Bożego Grajka i Przyjaciół będzie „inna”.

Św. Józef – patron naszej codzienności!

„Wciąż jestem sama, wokół nie ma już odpowiednich chłopaków, którzy nadają się na mężów i ojców”. „Te dzisiejsze dziewczyny to nie są kandydatki na żony i matki. Chyba do końca życia będę sam”. Nieustannie słyszę takie pesymistyczne narzekanie w ustach wielu młodych, wierzących ludzi. I chce się im powiedzieć: pogadajcie o tej sytuacji ze św. Józefem. Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i ziemski ojciec Jezusa jest patronem osób poszukujących swojej drugiej połówki, rodzin i wszystkich pracujących lub poszukujących pracy. Jeśli nie przekonują was litanie, nowenny czy inne formy modlitwy do tego świętego, to zachęcam do modlitwy śpiewem. Pomoże w tym płyta Psalmy Józefa, której premiera miała miejsce 25 marca.

Subskrybuj to źródło RSS