Na 4 urodziny druga płyta – Mała Armia Jezusa świętuje z „Bogu Love”

Do rąk słuchaczy, nie tylko tych najmłodszych, trafił 19 lutego drugi krążek zespołu Mała Armia Jezusa „Bogu Love”. Choć jednak już ze względu na wiek, nie takiej Małej. W swoim muzycznym dowodzie mogą zapisać 4 lata istnienia. Od ich ostatniej płyty „Niebolot” minęło półtora roku i słychać ten miniony czas na nowej płycie. Teksty są poważniejsze, muzyka wciąż energetyczna i dynamiczna, ale jednak bardziej trafi do dzieci starszych niż młodszych. Już pierwszy utwór na płycie „77” z mocnym przesłaniem – nie odpychaj innych od siebie, wybaczaj 77, daje dowód, że dzieciaki dorosły do trudniejszych tematów i świadomie, na tyle na ile to możliwe, realizują przesłanie roku duszpasterskiego: Idźcie i głoście!

  

Singiel „Bogu Love” promujący płytę jest z przymrużeniem oka. W tym kawałku klawisze i gitara utrzymane są w konwencji zabawy muzyką. To właśnie ten utwór jest realizacją słów Tomka Mikołajczyka, lidera zespołu, który zauważa, że zespół wiele rzeczy robi spontanicznie i dzieciaki tworząc bawią się. Literowanie słowa Love jest ciekawym zabiegiem artystycznym, podobnie jak wykorzystanie dźwięku skreczowania płyty na kolejnym refrenie.

  

Na uwagę zasługuje okładka i wkładka płyty. Dzieciaki przenoszą nas na wakacje. Morze, łódka, piasek i aż się nie chce wierzyć, że premiera krążka jest w lutym, w środku zimy. Gościnnie na płycie z Małą Armią Jezusa możemy usłyszeć m.in. Michała Bukowskiego, pseud. PAX. To właśnie on swoim rapem nadał pazura w kawałku numer 5 – Nasz Pan. Do muzycznej współpracy dzieciaki zaprosiły także Mateusza Pospieszalskiego, który wzbogacił brzmienie piosenki 3 – A ja wolę Ciebie, grą na saksofonie. Świetny klimat do słuchania np. w drodze ma też utwór Czytam Biblię to wpadający w ucho refren i ciekawe brzmienie akordeonu, na którym zagrał ks. Roman Dziembowski.

   

Na nadchodzący Wielki Post polecam utwór Twoja Krew. Najważniejsze prawdy teologiczne dla wierzących podane dzieciom w piękny, prosty sposób, a zarazem sposób, który trafia. Dzieciaki w mojej parafialnej scholi już się uczą, więc jest to dowodem, że płyta śmiało może być pomocą dla katechetów i księży, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Mimo, że zakończył się już w Kościele Rok Miłosierdzia, to utwór Faustyna przypomina nam postać Sekretarki Miłosierdzia i zwraca naszą uwagę, że miłosierdzie Boga jest obecne w naszym życiu ciągle, ale to od nas zależy czy będziemy w naszych środowiskach Misjonarzami Miłosierdzia. Zespół Mała Armia Jezusa doskonale realizuje to zadanie, choćby oddając do naszych rąk płytę „Bogu Love”, z której dochód będzie przeznaczony na operację Julka ze scholi oraz na inne chore dzieci. Kibicujemy dalszym muzycznym przedsięwzięciom i oczywiście płytę polecamy!