„Mówię tak” Owca – Chwały

22 września na chrześcijańskim rynku wydawniczym pojawiła się nietuzinkowa płyta. Owca, bo o krążku tego zespołu mowa, to grupa ludzi, muzyków, którzy zaczęli wspólnie poprzez grę na instrumentach, śpiew, uwielbiać Boga podczas rekolekcji o. Adama Szustaka. Jednak to, że wydali płytę pt. „Chwały” o też efekt Bożego prowadzenia w ostatnim czasie. Można było usłyszeć ich kawałki podczas Mercy Festiwal w ramach tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie czy podczas dominikańskiego koncertu „Światła miasta”. I jak jesteśmy przy świetle to taka właśnie jest ta ich premierowa płyta, jasna, pogodna, kierująca ku Światłości, tej prawdziwej.

Teksty oparte są na Bożym Słowie, ale podane niezwykle strawnie, w sposób dopasowany do młodego słuchacza. Brzmienie elektroniki jest ciekawym opakowanie dla fragmentów biblijnych. Dla mnie numerem jeden tej płyty na ten moment jest utwór Oddaję wszystko. Zaczęło się klubowo, pierwsze bity, rytmy, miksy spowodowały, że tylko Tobie oddam pokłon, Tobie będę służyć weszły w głowę i serce wyjątkowo szybko.

  

Kapitalne jest to, że ta płyta nie jest utrzymana w jednym klimacie muzycznym. Każdy utwór jest inny, zaskakuje. Kawałek Tak jest delikatny, spokojny, powraca refren – mówię tak. I to są słowa na najlepszą recenzję tej płyty: Mówię tak zespołowi owca. Płycie Chwały. I mówię Wam tak, przekonajcie się sami!

Na uwagę oczywiście zasługuje też nietuzinkowa okładka, która jest dziełem Magdy Grabowskiej-Wacławek - graficzki, ilustratorki i wokalistki, znanej jako Bovska. Niby okładka nic wielkiego. Prosta czcionka. Tytuł płyty. Nazwa zespołu. Jeden kolor. Ale stylizacja na brązową kopertę jest fenomenalna. Nie mówiąc już o kolorze samej płyty. Ten róż nie jest na premierę płyty jesienią, ale wiosną albo latem.