AmenBand REAKTYWACJA

Różowe okulary? To już nie działa. Teraz zakładamy pomarańczowe od AmenBand reaktywacja.

            Na dworze szaro, zimno, deszczowo i jakoś tak smutno? Wszystko zmienia się kiedy zakładasz pomarańczowe okulary i zaczynasz słuchać płyty AmenBand Reaktywacja. Młodzi, którzy zmieniają świat przez muzykę, budzą przez dźwięki do działania. Tym bardziej niesamowite jest to co robią, bo sięgają w tym do wartości, do kawału dobra, które w latach 90. zapoczątkował Andrzej Cudzich.

            Ktoś kto liczy na wiele propozycji rozpogadzania świata zdziwi się, a może i trochę zawiedzie. Na płycie są tylko 4 kawałki, ale za to jakie. Kupując płytę wspierasz akcję Bilet dla Brata związaną ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Nie mogło więc zabraknąć wśród utworów numeru 1: Blessed and Merciful. Soczyste wokale i brzmienie gitar już od pierwszych taktów piosenki zachęcają do słuchania. Najlepsze jest to, że nieświadomy słuchacz myśli, że kawałek stworzyli zagraniczni twórcy. Dobry angielski i nietuzinkowa aranżacja sugeruje zupełnie nie polskie pochodzenie.

            Zadowoleni będą wszyscy ci, którzy tęsknią za AmenBand z początków. Na płycie Reaktywacja znajdziecie dwa utwory z muzyką czy słowami Andrzeja Cudzicha. Wszechmocny i Glory idealnie sprawdzą się na adoracjach czy spotkania modlitewnych. Nie ma w nich jednak monotonii czy przewidywalności, z każdym dźwiękiem utwory stają się bardziej energetyczne i pobudzają ducha. Czyż nie o to chodzi w muzyce? 

            Finał płyty pobudzi każdego pesymistę, znudzonego życiem i dowartościuje tego, kto walczy o wartości w swoim życiu. Mocne brzmienie gitar i wyrazisty wokal Agnieszki Zięcik jest dla mnie jednym z najlepszych motywatorów na tej płycie. W połączeniu z pomarańczowymi okularami ta płyta to doskonały lek na jesienną chandrę.

Artykuły powiązane