Kanaan "Tato"

29 września 2013 odbyła się uroczysta premiera debiutanckiej płyty długogrającej zespołu Kanaan pod tytułem „Tato”. - Po kilku latach ciężkiej pracy w końcu nadchodzi dzień, gdy będziemy mogli podzielić się naszą muzyką z szeroką publicznością.

To dla nas święto, podczas którego szczególnie chcemy pamiętać o wszystkich osobach, które nas w tym czasie wspierały i nam pomagały – mówi Kuba Kornacki, lider zespołu Kanaan i dodaje – Cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy w przededniu wyjazdu do Warszawy na Festiwal Chrześcijańskie Granie, gdzie odbierzemy Złoty Krążek za Debiut Roku.  

Zespół Kanaan w kwietniu br. został niekwestionowanym zwycięzcą koncertu muzyki chrześcijańskiej Debiuty im. Moniki Brzozy – otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności, przyznawaną przez osoby, zasiadające na sali.

W składzie zespołu grają tak znakomici muzycy, jak: Grzegorz Nadolny (kontrabas, gitary basowe), Cezary Paciorek (instrumenty klawiszowe) oraz Maciej Afanasjew (skrzypce), który jest autorem aranżacji utworów na płycie „Tato”. Autorem tekstów piosenek jest Kuba Kornacki – lider zespołu.

Koncert premierowy odbył się w kościele parafialnym św. Jadwigi w Bojanie (ul. Wawelska 1, Koleczkowo koło Gdyni) w niedzielę (29 września), godz. 18.30.

 

Utwory na płycie:


Wstań, wstań, wstań
Gorąco, rosnąco, bez słońca
Tato
Litania dziękczynna
Nie chcę przegapić
Gdybym był bogaczem
Diana
Rozpal ogień we mnie
Kantyk Mojżesza
Song Daniela
Nie ma tak wysokiej góry