Yanina - Kręci się

Janusz Yanina Iwański, autor m.in. przeboju "Wielkie podzielenie" wydaje zupełnie nowy, stylistycznie odmienny niż ostatnie dokonania artysty album. Pierwszy, tytułowy singiel "Kręci się" został nagrany z gościnnym udziałem Muńka z zespołu T.Love. Utwór ten jest idealnym przykładem piosenki z doskonałym riffem, tekstem i rockandrollowym czadem.

Zanim Muniek zdecydował się na wspólne wykonanie piosenki "Kręci się" chciał ja na swój album. "Jakiś czas temu nagrałem pierwszą wersję tej piosenki" - opowiada o genezie kolaboracji muzyków Yanina - "Muniek po wysłuchaniu jej w samochodzie powiedział: "Yanina! Świetna piosenka! Daj mi ją, bo właśnie zbieram materiał do kolejnej płyty". Odmówiłem. W czasie ostatnich nagrań przypomniałem sobie te historię. Zadzwoniłem do Muńka i zaproponowałem wspólne nagranie. Zaproszenie zostało przyjęte".

 

Muniek Staszczyk: "Bardzo się cieszę, że wystąpiłem gościnnie na płycie mojego kumpla, z którym łączą mnie mocne, tzw. podwórkowe więzy. Yaninę znam właściwie od dzieciaka, mieszkaliśmy na jednej dzielnicy cudów - jak wówczas mawiano. (...) Yanina to był na osiedlu Ktoś, zawsze z gitarą, długie pióra, rockandrollowy image, niewątpliwie się wyróżniał... starsi mówili, że ma grać z Niemenem. Krążyły niesamowite opowieści, nie wszystkie oczywiście prawdziwe. Słuchałem ich z rozdziawioną buzią będąc małolatem... Minęły lata i sam zostałem muzykiem z tego samego podwórka... A dziś gramy razem. Historyjka zatoczyła fajne koło. Trzymam kciuki za powrót Yaniny z tą płytą".

Tracklista:

1. Kręci się - Yanina & 4GramY feat. Muniek Staszczyk
2. Codziennie patrzę w okno - Yanina & 4GramY
3. Nie wiem gdzie to jest - Yanina & 4GramY
4. Proszę nie mów nie - Yanina & 4GramY
5. Jest tak jak jest - Yanina & 4GramY
6. Chciałbym być tam - Yanina & 4GramY
7. Urok zakochania - Yanina & 4GramY
8. Dzisiaj rankiem - Yanina & 4GramY
9. Mówisz, że to nic - Yanina & 4GramY
10. Gdzieś daleko stąd - Yanina & 4GramY
11. Mogę Cię kochać, nie mogę Cię mieć - Yanina & 4GramY
12. Jaki to był dzień - Yanina & 4GramY
13. Rajskie gaje - Yanina & 4GramY

Bonus Track:
14. Wielkie podzielenie - Yanina & 4GramY