Murowana Goślina przestawia się na gospel

Ostatni weekend października upłynął w Murowanej Goślinie w rytmach muzyki gospel, z racji warsztatów muzycznych Gospel Hills, organizowanych w parafii na os. „Zielone Wzgórza” już po raz czwarty.

Przyjechało do nas sześćdziesięcioro uczestników z całej Polski po to, by razem, na chwałę Panu, stworzyć tegoroczne Gospel Hills. Poprowadzili je zaprzyjaźnieni z nami Justyna Stróżyk i Maciej Ścibor, gościnnie zaśpiewała Joanna Janiak (solistka zespołu TGD i 33).


Sobota i niedziela to prawdziwy warsztat wokalny – czas uczenia się nowych piosenek, prób z solistami i zespołem muzyków.  W niedzielny wieczór z kolei, chwilę po Mszy Św., podzieliliśmy się z zebranymi w kościele gośćmi naszą muzyczną i duchową energią. Było kilka spokojniejszych piosenek, otwierających serca na łagodne uwielbienie, takich jak, „Stoisz u naszych drzwi”, „It is to you” czy „Nobody greater”. Ale też – tradycyjnie zresztą – momentami o mało nie popękała elewacja kościoła, przy dynamicznych, tanecznych rytmach „Tak jesteś godzien”, „Just wanna say” czy „Whatever you want”. Kulminacją uwielbienia był utwór „Oh Lord, how excellent” – bardzo trudny podczas prób, a jednak pięknie i z pełnym przekonaniem do każdego słowa zaśpiewany na koncercie…


I chyba właśnie to przekonanie, wiara w to, co śpiewamy, sprawia, że Gospel Hills jest niezwykłym doświadczeniem dla uczestników warsztatów (są to dla nas swoiste muzyczne rekolekcje), ale i dla gości, którzy przychodzą na koncert i dostają obfitą porcję muzyki gospel w bardzo dobrym wykonaniu.


Chcąc podzielić się naszą radością, podczas koncertu zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz małego Antka Szczepanka, by pomóc w jego rehabilitacji. Jemu i jego rodzinie zadedykowaliśmy też jedną z piosenek. Muzyka już ucichła. Niech pozostaną w nas tęsknota za doświadczeniem takiej modlitwy i wiara w Bożą obecność dla nas i pośród nas. Zapraszamy już teraz na warsztaty muzyczne Gospel Hills 2012! www.gospelhills.pl