Kraków: 10 najpiękniejszych dni gospel w roku
Fot: Wojciech Latawiec

Kraków: 10 najpiękniejszych dni gospel w roku

Znakomity koncert amerykańskiego artysty muzyki gospel Philipa Cartera i chóru "Sounds of Victory" w Centrum Kultury św. Jadwigi zainaugurował jubileuszową edycję Festiwalu 7xGospel. Obfitujący w liczne warsztaty, koncerty i imprezy towarzyszące festiwal potrwał do 18 października.

Phillip Carter, wielokrotny laureat prestiżowej nagrody Stellar, już od pierwszych taktów utworu "You are good" porwał do tańca, śpiewu i modlitwy licznie zgromadzonych fanów gospel. Zachwycał nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale i grą  na instrumentach klawiszowych. Towarzyszący mu żeński chór oczarował słuchaczy skalą i barwą głosu.

− Przyjechaliśmy do was z Waszyngtonu, żeby wam powiedzieć, że Bóg jest godzien chwały, jest godzien naszego życia i naszego poświęcenia! − z niezwykłą pasją przekonywał Philip Carter. − Jezus nauczył nas, kim jest Jego Ojciec. Żył na ziemi 33 lata, ponieważ "Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne". Dlatego śpiewamy: "Święty Baranek", który został zgładzony za grzechy tego świata i nie tylko umarł, ale zmartwychwstał! − podkreślał.

Występ Philipa Cartera i chóru "Sounds of Victory" dał przedsmak muzycznej uczty, jaką dla fanów muzyki gospel jest 10-dniowy Festiwal 7xGospel. Mogli oni spróbować swoich sił w ramach sześciu warsztatów (dla mam, dzieci, mężczyzn, seniorów, warsztatach choreograficznych z elementami języka migowego oraz tradycyjnych warsztatach gospel dla wszystkich) i wziąć udział w koncertach. Ponadto w programie znalazły się również jam session, spotkanie z artystą [Trey McLaughlin] oraz Wieczór Uwielbienia. Podsumowaniem i punktem kulminacyjnym Festiwalu 7xGospel był Koncert Finałowy, który odbył się 18 października w Kinie Kijów.  Na scenie wystąpiły wówczas uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami i muzykami, zgodnie tworzący 300-osobowy chór i radośnie wysławiający Boga.