Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/balansbieli/ftp/gospelbox/strona/images/tabor.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/tabor

IX spotkanie młodych GÓRA TABOR

W dniach 30 VI-3 VII 2011 r. we Władysławowie, nad samym morzem odbyło się IX spotkanie młodych GÓRA TABOR. Tegoroczne spotkanie, które zgromadziło blisko 300 młodych ludzi – licealistów i studentów z różnych stron Polski (m.in. Krakowa, Szczecina, Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Wrocławia oraz Stargardu Szczecińskiego, Pyrzyc, Goleniowa, Władysławowa, Pniew) odbywało się pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana „aby RADOŚĆ wasza była pełna” (J 11,15).

Celem tegorocznego spotkania było uświadomienie młodym i przekonanie ich o tym, że pełną i prawdziwą radość może i daje jedynie Pan Bóg. Zaproponowane konferencje przeprowadzone przez pana Andrzeja Wronkę wskazywały młodzieży zgubne drogi, jakimi podąża świat a które oddalają od prawdziwej radości. Są nimi: wróżby, horoskopy, magia. Zaproszony specjalny gość pan Ireneusz Krosny, znany polski mim w spektaklu: „Teatrze jednego mima” w sensie dosłownym wywołał u zebranych fale uśmiechu i radości. Kolejnego dnia, w przeprowadzonej konferencji opowiadając o pracy mima dotknął obecności Pana Boga w życiu osobistym, co stając się swoistym, przepięknym świadectwem świeckiej osoby, dotykało serc słuchaczy. Burza oklasków jednoznacznie potwierdziła, że nie tylko podobało się młodzieży spotkanie z Ireneuszem Krosnym, ale, że faktycznie młodzi zgadzają się, że szczęście i radość dać może tylko Pan Bóg.

Homilie podczas wszystkich Eucharystii wygłosił ks. Rafał Sorkowicz SChr, zapalając młodych do przemiany serc, by te, były gotowe mówić w codzienności przykładem życia o Bogu. Ks. Rafał, niemal wołając, mówił, że Bóg nas próbuje, ćwiczy, ale zawsze wspiera, pomaga a jednocześnie wymagając posyła, by być siewcą dobra, nadziei i radości w swoim środowisku.
Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, liczne spowiedzi, rozmowy osobiste z kapłanami i siostrami zakonnymi świadczyły o tym, że mimo niepogody, czas przemiany trwał. I za to Bogu chwała!
Jak co roku uczestnicy najbardziej zapamiętali Drogę Światła, czyli procesję z kościoła (późnym wieczorem) z pochodniami, śpiewem i modlitwą brzegiem morza na zakończenie której na plaży sprawowana była Msza św. Drugim „mocnym” akcentem poruszającym serca taborowiczów było Muzyczne Uwielbienie w kościele we Władysławowie na które przybyli turyści i wczasowicze odpoczywający na wakacjach.

Młodzież zapytana, po co tu przyjechałeś na Górę Tabor, mówiła; „żeby lepiej poznać Boga i siebie”, „bo chcę prawdy i wolności”, „bo czasem chcę się zatrzymać i odnaleźć znów sens życia”. „Uważamy, mówili organizatorzy, ks. Zbigniew Regucki i ks. Mariusz Sokołowski, że cel spotkania został osiągnięty. Wiemy i widzimy, że taki czas – choć krótki – jest potrzebny i nie jest żadną konkurencją dla odbywającego się w tym samym czasie festiwalu Heineken w Gdyni. Cieszymy się, że młodzież przyjeżdża i zapraszamy za rok  w dniach: 5-8 lipca 2012 r., na kolejną, już X, czyli jubileuszową GÓRĘ TABOR do Władysławowa.

{gallery}tabor{/gallery}