Góreckie dni młodych 2011

temat GDM 2011:
Przedziwne zjednoczenie, małżeństwo i rodzina

młodzi z całej polski jak również z Berlina i z Lidy (Białoruś)

 

W czasie tegorocznych Góreckich Dni Młodości, w dniach 27 VI – 3 VII 2011, zatrzymaliśmy  się nad rodziną. Przedziwne zjednoczenie osób, które ma swoje spełnienie w Sakramencie Małżeństwa. Rodzina jest fundamentem i szkołą dorosłego życia. W rodzinie przychodzimy na świat w rodzinie wzrastamy , uczymy się kochać, przebaczać oraz poznajemy wartość wiary. Każdy człowiek wzrastając w rodzinie poprzez wychowanie uczy się czym jest miłość ofiarna, czym trud rezygnacji z siebie dla dobra drugiego. Niezwykle ważne są to lekcję, gdyż to jak będzie wyglądało moje życie dorosłe w dużej mierze zależy od doświadczeń wyniesionych z domu rodzinnego.

 

Trzeba nam dzisiaj spojrzeć na rodzinę oczami Boga, który w swoim zamyśle przewidział taką wspólnotę.
Sakrament Małżeństwa jest drogą do świętości dla osób, które rozpoznały w sobie powołanie do założenia rodziny. Odpowiedzialna miłość prowadzi człowieka ku Bogu, aby odczytać w Nim i przez Niego wartość oraz zadanie rodziny we współczesnym świecie.


Na spotkania z młodzieżą były zaproszone małżeństwa, które dzieliły się swoim doświadczeniem miłości małżeńskiej. Każdy dzień wypełniony był modlitwą, wspólną zabawą oraz śpiewem. Pracowaliśmy w wymiarze warsztatowym poznając siebie oraz udoskonalając swoje zdolności poprzez realizowanie twórczych projektów. 

Wszystko zakończyło się Festiwalem Maria Carmen 2011, gdzie młodzi ludzi mogli śpiewem i tańcem wielbić Boga. Gwiazdą wieczoru był Mate.o (Akustyczny)

zapraszamy za rok..

x. Robert Ablewicz MSF – Misjonarz Świętej Rodziny


 

zdjęcia:
www.sthajenka.msf.opoka.org.pl