XI Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej

18 czerwca szaro bura hala w Krapkowicach nabrała żywych kolorów. A przyczyną tego zjawiska był coroczny Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej, czyli największa impreza w mieście na skalę 1000 osób. Wszystkie zespoły, mimo zróżnicowania pod względem gatunku połączył ten sam cel i przesłanie, czyli oddanie chwały Bogu, oraz udowodnienie, że chrześcijańskie wcale nie znaczy nudne.

Imprezę o godz. 14 rozpoczął Piknik Rodzinny na zewnątrz budynku, podczas którego odbywało się wiele atrakcji dla najmłodszych i tych starszych, m.in. malowanie twarzy, strzelanie z łuku, różne konkurencje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie a także stoisko naukowe z różnymi doświadczeniami.

O godz. 16 na głównej sali wystartowała prawdziwa impreza, a rozpoczął ją występ najmłodszej grupy prezentującej się sobotniego wieczoru „Jeremiasza 33,3”. Zespół tworzą dzieci, które mimo swego wieku nie boją się wyrażać swoich uczuć, swojego pragnienia podążania za Bogiem i śpiewają całym sercem. Zaraz po nich zaprezentowała się formacja „6 Rano”, która uwielbiła Pana rockowym brzmieniem. Następnie mikrofon przejęła krapkowicka grupa „Spoko Gość”, której członkowie – entuzjaści muzyki - śpiewają, bo mają o czym i dobrze się przy tym bawią. Wreszcie przyszła kolej na rockowy zespół z Kuźni Raciborskiej „The Messis”. Grupę tworzą m.in. trzej 19-latkowie, więc podczas ich występu na parkiecie wywijała głównie młodzież;). Zaraz po nich pałeczkę przejął ‘Euangelion” – chrześcijański zespół rockowy o charakterze projektu misyjnego, który prezentuje swoją twórczość m.in. w więzieniach. Następnie krapkowicka formacja „A Dash of Faith” (odrobina wiary) swoim debiutanckim występem, mocnym brzmieniem perkusji i gitar elektrycznych przyprawionym instrumentem klawiszowym i niesamowitym wokalem nadała niepowtarzalny smak całemu wieczorowi. Jednak największą furorę zrobił kolejny artysta, a dokładniej grupa artystów. Chór „Gospel Joy” z Poznania swoim brzmieniem, energią, tańcem na scenie, poruszył serca ludzi, a swój występ zakończył podwójnym bisem! Imprezę zamknął koncert krapkowickiego artysty Arciego, który swoją wybuchową mieszanką muzyki reggae, hip hopu i dancehallu mimo późnej godziny rozruszał publiczność. Przerwy między zespołami wypełnione były różnymi atrakcjami, jak loterie, prezentacje multimedialne czy teledyski o Bożej tematyce.

Nie zabrakło również czegoś na dziurawy ząb. Kawiarenka z przepysznymi wypiekami zaspokajała potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych poszukiwaczy słodyczy;). Na zewnątrz budynku można było zaopatrzyć się w ciepły posiłek - szaszłyki, frytki, pierogi czy zapiekanki i oryginalne ormiańskie specjały. Każdy, komu spodobał się artysta prezentujący się podczas przeglądu mógł zakupić jego płytę, ale również dzieła innych artystów oraz liczne książki..

Impreza udana w 100%, ponieważ każdy mógł znaleźć coś dla siebie, każdy mógł się w niej odnaleźć, a przede wszystkim, dlatego, że cała chwała spłynęła na głównego sponsora imprezy, czyli Jezusa Chrystusa. I to właśnie dzięki Niemu ten wieczór przepełniony był licznymi niespodziankami.