XX lecie KSM w Łęcznej

W niedzielę 19 czerwca w Łęcznej odyły się obchody XX – lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży . To własnie w Łęcznej przy parafii p.w. św. Marii Magdaleny utworzony został pierwszy oddział KSM w Archidiecezji Lubelskiej, co można również wywnioskowac po jego nazwie, która brzmi „Źródło”.

Na uroczystości przybyli ksmowicze z różnych oddziałów KSM, ale także Ci, którzy tworzyli oddział przez okres tych 20 minionych lat.Wszystko rozpoczęło się Mszą św. Następnie odbyło się spotkanie  zaproszonych gości w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Łęcznej.

Był to czas kiedy młodzi członkowie stowarzszenia mogli usłyszec czym KSM był i jest dla tych, których zrzeszał  20 lat temu.  Po części oficjalnej przyszedł czas na trochę rozluźnienia. Młodzież jak i zarówno starsi mieli możliwośc uczestniczyc w ciekawych warsztatach m.in. malowania farbami na płótnie, malowania na szkle ale także w warsztacie wikliniarskim i wytwarzania kawiatów z krepiny. Bardzo radosną czescią spotkania były zawody na wesoło t.j. biegi w workach, jedzenie kiślu na czas, bieg z jajkiem na łyżce.

 

Jednak najlepszym elemtem obchodów był koncert dziękczynienia  z zespołem Gospel ON. Modlitwa uwielbienia ogarnęła wszystkich, którzy tu przybyli. Był to czas szczególnej obecności Boga wsród nas. Ogromna energia, która płyneła z zespołu przenosiła się na obecnych ludzi. Chwała Panu za cały ten czas i za wszystkich, krórzy wzięli udział w tym święcie