Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/balansbieli/ftp/gospelbox/strona/images/united-gospel-singers.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/united-gospel-singers

United Gospel Singers w Brzegu

Wyglądaliście za okno?! Jeśli nie, to wyjrzyjcie, a jeżeli jakimś cudem nie macie w domu okien to wyjdźcie na dwór i podziwiajcie to, co Bóg tworzy podczas tegorocznej wiosny! Piękne kwiaty, śpiewające pisklaki, ciepłe promienie słońca...jest tego masa! Pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy zbudzeni z zimowego letargu doświadczamy odradzającego się stworzenia, to dwa słowa - NOWE ŻYCIE.

W tak wspaniałych okolicznościach przyrody sami również doświadczamy duchowej wiosny, na co uwagę zwrócili młodzi muzycy z zespołu United Gospel Singers 28 maja podczas swojego ostatniego koncertu w Brzeskim Centrum Kultury. Grupa jest na początku swojej działalności muzycznej, a koncert został połączony z obchodami "roczku" UGS, który powstał z inicjatywy Łukasza Fomicza - miejscowego nauczyciela etyki. Wiosną zeszłego roku zaproponował współpracę młodym ludziom z Kościołów: Katolickiego i Zielonoświątkowego przy małym koncercie w jednym z brzeskich lokali, który jednak nie został zrealizowany z powodu rozrostu zespołu, a jednorazowa współpraca przerodziła się w regularne próby. Swój pierwszy koncert - "Niepojęty" - UGS zagrali 18 czerwca ubiegłego roku w Brzegu, w Kościele Miłosierdzia Bożego. To wydarzenie muzyczne stało sie początkiem ich oficjalnej działalności, było też pierwszym międzywyznaniowym koncertem chrześcijańskim w Brzegu. W obecnej chwili w UGS udziela się dziewięcioro wokalistów, oraz sześcioro instrumentalistów, pochodzących z Brzegu, Nysy, Wrocławia oraz Nowego Tomyśla pod przewodnictwem Przemka "Juliana" Tadli - aranżera i kompozytora wykonywanych utworów.
Pomimo niewielkiego doświadczenia zespołu oraz ogromnej popularności innych rodzajów muzyki wśród brzeżan, widownia była zapełniona po brzegi, a co ważniejsze - wspaniale się bawiła, co było dla zespołu ogromnym zaskoczeniem, jak i potwierdziło, że radość, którą czerpią z muzykowania udziela się również innym.
- Dla mnie najpiękniejszym elementem koncertu była modlitwa - dziękczynienie Bogu za cały rok działalności, za rzeczy jakich dokonał w naszych życiach, za to, ilu wspaniałych ludzi poznałam dzięki UGS - mówiła po wszystkim flecistka Marta Grochowska. – Najbardziej mobilizujące były opinie, że nasza działalność naprawdę przynosi chęć do życia - NOWEGO ŻYCIA.
{gallery}united-gospel-singers{/gallery}