Gliwice pokochały gospel

22 maja w Ruinach Teatru w Gliwicach odbył się niesamowity koncert gospel. Muzyka porwała do wspólnego śpiewu całą publiczność. Chór złożony z mieszkańców Gliwic i okolic wystąpi jeszcze 17 czerwca na placu Krakowskim w Gliwicach.
Koncert wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Już przed godz. 19., sala w Ruinach Teatru była wypełniona publicznością po same brzegi. Pod batutą Clintona Jordana i Wayne’a Ellingtona, 70-osobowy chór zaprezentował swoje umiejętności. Niesamowita pasja z jaką śpiewali oraz porywające partie solowe udzieliły się publiczności, która razem z chórem zaśpiewała piosenkę „God don’t need no maches”.


Występ bardzo przypadł do gustu mieszkańcom. Najlepszym dowodem na to były aż dwa bisy. Za drugim razem Wayne Ellington nauczył pieśni z podziałem na głosy całą publiczność i wszyscy razem odśpiewali „O Lord, we praise You”. Chórowi towarzyszyli zawodowi muzycy: Paweł Seweryn (instrumenty klawiszowe), Konrad Basiuk (gitara basowa) oraz Łukasz Sobczyk (instrumenty perkusyjne).

Po występie odbyła się sprzedaż prac uczniów. Dochód został przekazany gliwickiemu hospicjum. Dzieła udało się sprzedać za 400 zł. Dodatkowo wolontariusze zebrali prawie 2.000 zł!

Koncert odbył się na zakończenie warsztatów gospel, które organizowane były przez Szkoły ETE w Gliwicach w ramach Festiwalu Schweitzerowskiego. Część chóru wystąpi w podczas koncertu upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w Gliwicach 17 czerwca na pl. Krakowskim w Gliwicach. Oprócz chóru w przedsięwzięciu weźmie udział Arka Noego i Ewa Uryga.
Warsztaty oraz Koncert Finałowy zaostały dofinansowane przez Samorząd Miasta Gliwice. Partnerami warsztatów był Stowarzyszenie Gospel z Krakowa oraz Gliwicki Teatr Muzyczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia