Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/balansbieli/ftp/gospelbox/strona/images/2015/2015_03_04_wilczy.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015/2015_03_04_wilczy
  • Foto
  • Posted

Piosenki Niezłomnych w Otwocku

Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”, wspólnie z Lidką i Marcinem Pospieszalskimi, przygotowuje płytę z piosenkami żołnierzy z batalionów wileńskich „Tropem Wilczym”. W ogniu pracy znaleźli jednak czas na występ z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbył się w Miejskim Domu Kultury w Otwocku.

 {gallery}2015/2015_03_04_wilczy{/gallery}

Teksty utworów pochodzą ze śpiewnika, który od żołnierzy III Wileńskiej Brygady AK otrzymała reżyser Ewa Szakalicka. Młodzi wykonali także utwory z płyty „Myśmy Rebelianci” zespołu De Press. W uroczystości wzięli udział kombatanci, Walerian Kamiński i Tadeusz Sułowski „Tadek”, którzy opowiedzieli o swoich przeżyciach z okresu walki o niepodległość.

Teatr muzyczny „Od Czapy”, to amatorski teatr muzyczno-literacki, niezależny, ale zadomowiony w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od 2007 roku. Kluczową osobą w teatrze jest Julian Czaporowski – prowadzący od lat ognisko muzyczne w CSiK.

 

 

Artykuły powiązane