Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/balansbieli/ftp/gospelbox/strona/images/2015/2015_02_23_lowicki.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015/2015_02_23_lowicki
  • Foto
  • Posted

Paweł Łowicki - Klimaty - Częstochowa

To był drugi, ponad dwugodzinny koncert, ale chyba nikt nie wyszedł przed końcem. Przed kilkoma dniami Paweł Łowicki, wspólnie z przyjaciółmi, zagrał w częstochowskim klubie muzycznym „Klimaty”.

Publiczność reagowała bardzo żywiołowo i widać było, że artysta jest niezwykle wzruszony i wdzięczny za tak pochlebne reakcje. Czekał na nie przecież bardzo długo. Dopiero całkiem niedawno wrócił na scenę i wspólnie z gitarzystą Robertem Glińskim zrealizował swoje młodzieńcze marzenia. Z tej współpracy narodziła się płyta zatytułowana „Do zobaczenia”. Podczas koncertu Łowicki zagrał utwory, których nie ma na płycie, ale – jak zapowiada – pojawią się na kolejnych krążkach.

Paweł Łowicki jest absolwentem częstochowskiego Liceum Plastycznego (kierunek ceramiczny). W szkole, gdzieś około roku 1980 zaczął śpiewać z gitarą piosenki turystyczne. Chwilę później zainteresował się balladą i piosenką turystyczną, pracując w wczesnym Wojewódzkim Domu Kultury pod kierunkiem Mai Chadryś. W 1982 roku był laureatem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (poezja śpiewana). Z czasem zaczął śpiewać własne teksty, ale jak wspomina publicznie wystąpił ostatnio w 1985 roku. Oczywiście pomijając koncerty Chóru Męskiego Pochodnia, w którym śpiewał jeszcze niedawno.

{gallery}2015/2015_02_23_lowicki{/gallery}