Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/balansbieli/ftp/gospelbox/strona/images/2014/03_emmanuel_koncert.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2014/03_emmanuel_koncert
  • Foto
  • Posted

Koncert Emmanuel - Lublin

Aż się wierzyć nie chce, że minął już rok od pamiętnego koncertu „Emmanuel. Pieśń o narodzaniu”, który odbył się w Lublinie. Na prośbę zespołu Gospel Rain przygotowaliśmy z tego wydarzenia film typu „making of”, ale przy okazji powstały też zdjęcia, które dzisiaj Wam prezentujemy.

Album jest wart obejrzenia ponieważ można zobaczyć w nim także fotografie z prób do koncertu, na której osoby z zewnątrz nie miały wstępu. Atmosfera podczas przygotowań jest równie gorąca jak podczas samego występu. Celem projektu było przygotowanie zestawu kolęd i pieśni o Bożym Narodzeniu, które dzięki nowym aranżacjom dotrą ze swoim przekazem do serc współczesnych ludzi. Nie było to łatwe gdyż jesteśmy w okresie świątecznym bombardowani kolędami i – mówiąc delikatnie – nieco nam spowszedniały. 

Kolędy dzięki Gospel Rain odzyskały swoją modlitewną moc. Taki charakter odnajdują w nich także inni artyści. Wie o tym świetnie rodzina Pospieszalskich, która od lat śpiewa je w takim duchu, wie Mirek Kowalik i zespół JazGot, wiedzą bracia Golcowie, Beata Bednarz oraz wielu artystów, którzy w swojej karierze mierzyli się z kolędami i próbowali zwracać się poprzez ich treść do Boga. Ta potrzeba modlitwy ubranej w bożonarodzeniowe treści towarzyszy również Grzegorzowi Głuchowi, autorowi projektu „Emmanuel. Pieśni o narodzeniu” oraz chórowi Gospel Rain. Te modlitwę widać również na zdjęciach.

{gallery}2014/03_emmanuel_koncert{/gallery}