Wiktor Okrój – Ja Też mogę KOCHAĆ

Wiemdobrzeżeniemogę/ tobieprzecieżdużodać/ mam jednomarzeniejuż/ niepatrznamójwózekźle.

Wiersze, a w zasadzie piosenki młodego, krakowskiego poety na wózku pozwalają na refleksję nad swoim życiem, nad tym co ważne, za co powinniśmy być wdzięczni i nad sensem tego, co niełatwe.

Chcęsięcieszyćżyciem

każdąmałąchwilą

niebaćsięjutrajuż

tylkożyćnormalne

24-letni poeta wydał swój drugi zbiór piosenek „Dlaczego nie wiem” – sam nie może ich zaśpiewać, marzy, że kiedyś znajdzie się ktoś, kto to zrobi. Dojrzałe teksty wprawiają w pozytywny nastrój, tak daleki od często rozkoszujących się nihilizmem popularnych nurtów. Wiktor serwuje szczerość do bólu i dobry humor – aby zakochać się w życiu:

ja kocham swoje życie
co mi jutro przyniesie
uśmiecham się co dzień
nawet gdy pada cień

Afirmacja życia to zgoda na miłość – prawdziwą, często trudną. Autor w jednym z utworów wyznaje „ja też mogę kochać” –miłość jest silniejsza, niż nasze ludzkie słabości i może stać się udziałem każdego.

Janapewnoniebędęwam

Takowijał w bawełnę

Japoprostulubiędamy            

I nie mogę tego ukryć  

Na swojejstroniehttp://www.w-okroj.pl/Wiktorzachęca do zaproszenia go naspotkanie, szczególnie z młodzieżą – chętniedzielisiętym, co ma,przedewszystkimwielkąradością – każdywieczór z jegopoezją to burzaoklasków i salwyśmiechu. 

znowucałynaródrusza do Betlejem

niepamiętanawetpo co tam sięjedzie

Przytychutworachniesposóbsięniezatrzymać, by wyruszyć z Autoremnawspólnąwędrówkępopragnieniach, rozterkach i radościachwłaściwychkażdemuczłowiekowi. W dzisiejszymzabieganymświeciechwilarefleksjimożesprawić, żeodkryjemynanowoukrytąpośródcodziennościMiłość.

Monika Maśnik

foto:Piotr Markowski