221 Audycja - Exodus 15

Ze swoją najnowsza płytą odwiedził nas zespół Exodus 15 w osobach: Agaty, Karoliny i Michała. „Bo jesteś” ukazała się pod koniec ubiegłego roku i jest – jak twierdzą sami członkowie grupy – najlepszym krążkiem w ich dotychczasowym dorobku.

„Bo jesteś” to zapis koncertu – wieczoru uwielbienia, który odbył się 1 czerwca ubiegłego roku podczas konferencji „Kefas” w Chrześcijańskim Centrum Fundacji „Proem” w Zakościelu, gdzie zespół ma swoją siedzibę. Album zawiera trzynaście utworów. W większości są to covery takich artystów jak: Bethel Church, Hillsong, Matt Redman oraz Chris Tomlin. Płyta zawiera także trzy utwory autorskie.

Zespół Exodus 15 powstał kilka lat temu. Koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą. Ich pierwsza płyta ukazała się w 2008 roku. Obecny krążek jest piątym w kolejności i co ciekawe – trzecim w ciągu dwóch lat. Gratulujemy wytrwałości i pracowitości.

Między rokiem 2007 a 2010 exodus 15 udał się czterokrotnie w trasę koncertową do USA, gdzie w sumie miał możliwość grania dla ok 80000 ludzi. Exodus 15 jest pierwszym polskim chrześcijańskim zespołem którego utwór został wydany na składance w USA i jest dostępny w największym sklepie internetowym na świecie Itunes Store. W marcu 2010 zespół nagrywał swoją pierwszą studyjną płytę w Californi w USA.

Przypominamy, że zespół był w 2011 roku gościem Gospel Box przy okazji ukazania się płyty „Jak dzieci”. W programie opowiadali o muzyce, którą tworzą, ale też o planach na przyszłość. Okazało się, że nie były to deklaracje bez pokrycia, czego dzisiaj możemy być świadkami sięgając po nowy krążek.