217 Audycja - Hiob

Tomasz „Hiob” Karneko pracuje wytrwale nad swoją nową płytą. Czekamy na nią z wielką niecierpliwością. Dlaczego? Z dwóch powodów. Poprzednia płyta Tomka była niezwykle udana, a więc liczymy, że także najnowszy materiał będzie równie ciekawy. Drugim powodem jest bardzo udany singiel „33 kroki”, który zapowiada najnowszy krążek.

Niedawno Tomek zaprezentował w Internecie projekt okładki swojej płyty „33 kroki”. Widzimy na niej długaśną drabinę wiodącą do maleńkiego okienka gdzieś na górze. Od razu widać, że droga Tomka nie była łatwa i przyjemna, ale wymagała wspinaczki i wysiłku… Drabina liczy 33 szczeble. Policzyłem. 

– 33 kroki to także symboliczna droga człowieka od narodzin do zjednoczenia z Dobrym Tatą. Droga każdego człowieka. Droga zwycięstw, radości, wzlotów. Droga upadków, zagubienia, zwątpień, które nieustannie przeplatają się ze sobą. Droga prawdziwego Wojownika! – mówi Tomek Karenko. – Nie ma dróg bez wyjścia. Po każdym upadku można się podnieść, otrzepać kurz i iść dalej! Ale nie samemu...tylko z Bożą pomocą! I tak krok za krokiem, aż do celu! – dodaje. 

Trwa trasa koncertowa Hioba, która jest jednocześnie zapowiedzią płyty i zachętą dla wszystkich miłośników dobrej muzyki do wybrania się na Festiwal Debiuty, organizowany m.in. przez Michała Guzka w Warszawie. Zostało już naprawdę niewiele czasu. Debiutantów będziemy mogli usłyszeć w Dobrym Miejscu na stołecznych Bielanach już 2 marca o godz. 17-ej.  

Siłą rzeczy nasza ostatnia audycja koncentruje się wokół tych dwóch palących tematów – płyty i trasy koncertowej. Najnowszy program to prawdziwie męska rozmowa. Taka o życiu – jak mawiał osiołek ze Shreka :p Serdecznie zapraszam!