Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/balansbieli/ftp/gospelbox/strona/images/2013/mkaczor.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2013/mkaczor

215 Audycja - Michał Kaczor

Uff! Rap jednak nie zdominuje audycji Gospel Box. Przynajmniej na razie… Kolejny raz w studio gościliśmy człowieka, którego miłością są etniczne brzmienia. (W jednym z poprzednich programów był Tomasz Drozdek ze swoim projektem T.ETNO). 

Dziś naszym gościem jest Michał Kaczor, który kolekcjonuje instrumenty biblijne i uczy się na nich grać. W jego kolekcji znajdują się niezwykle cenne obiekty. Posiada np. róg Gedeona, harfę Dawida oraz – co najciekawsze – „cymbały brzmiące”, o których czytamy u św. Pawła. Ich brzmienia prezentujemy na antenie! 

Niektóre instrumenty, które trafiają do rąk Michała są w kiepskim stanie, wymagającym renowacji. Tak było z harfą, która leżała w dramatycznych warunkach, przywalona na straganie materiałami i innymi towarami. Sprzedawca do końca nie wiedział, jaki skarb posiada… Artysta dzięki studiom konserwacji drewna zabytkowego, które ukończył na SGGW w Warszawie, umie poradzić sobie z każdym przypadkiem wymagającego naprawy instrumentu. 

Jego wykształcenie nie ogranicza się jedynie do konserwacji zabytkowych instrumentów. Michał swój warsztat doskonalił także na kursach muzycznych w kraju i za granicą m.in. u Vladiswara Nadishany w klasie improwizacji muzycznej, Bijana Chemirani w klasie rytmu – instrumenty perkusyjne Persji i Bliskiego Wschodu. 

{gallery}2013/mkaczor{/gallery}

Swoje umiejętności gry na lutni arabskiej szlifował pod okiem mistrzów tego instrumentu: w Londynie u Ehsana Al-Emama, Roskara Nasana oraz Ara Dinkjiana, w Ammanie u Tareqa Al-Joundi oraz w Warszawie u Tadeusza Czechaka. 

Miał okazje grywać i zdobywać doświadczenie w różnych projektach muzycznych grając w nich na: gitarze akustycznnej, klasycznej, elektrycznej, basowej, kontrabasie, djembe, insturmentach perkusyjnych, lutni arabskiej i tureckim sazie.  

Współpracował m.in z muzykami takch zespołów jak: Daab, Słoma i Przedwietrze, Miąższ, Jacek Kleyff Czarna Mamba, Gospel Rain, New Life M, Soma Ansamble.