213 Audycja - Bartek Jaskot Trio

Dawno ich u nas nie było, dlatego tym bardziej się cieszymy. Po raz kolejny gościmy w Gospel Boxie Bartka Jaskota i jego kolegów z zespołu: Tomka Chlebowskiego i Łukasza Romańskiego.

Bartek Jaskot nigdy nie zawodzi, szczególnie w adwencie. Tak było i tym razem. Zespół zaprezentował nowy materiał, który znalazł się na płycie „Uwielbienie cz. 1”. To świetne koncertowe granie, które jak nic innego nastraja do modlitwy i zadumy. Instrumentaliści dają się prowadzić Słowu wypowiadanemu przez Bartka, improwizują, słuchają podszeptów największego Artysty… 

Podczas nagrywania audycji rozegrała się w studio ciekawa scena. Z wielu przedmiotów leżących na radiowym stole Bartek bez wahania wybrał różaniec, który trzymał w ręku przez cały wywiad. Zapytany czy właśnie w modlitwie szuka ratunku i inspiracji – potwierdził.

 

To charakterystyczne dla całej twórczości Bartka Jaskota. Jest ona przesiąknięta modlitwą, zatopiona w kontemplacji Słowa i poszukiwaniu tego, co Bóg chce do nas mówić, dążąca do jak najlepszego wyrażenia autentyzmu przeżywanej wiary. Nie inaczej jest na nowym krążku. 

Najbardziej cieszymy się z tego, że Bartkowi udało się stworzenie zespołu występującego w szerszym składzie. Była to potrzeba jego artystycznej duszy, która towarzyszyła mu od dłuższego czasu. Artysta opowiadał o tym już podczas naszego spotkania prawie dwa lata temu. – Nie będzie to powrót do „Braci Najmniejszych”, ale nowy projekt, zawierający jednak ideę braterstwa. Ma to być zespół oparty na prawdziwej męskiej przyjaźni, której deficyt we współczesnym świecie jest wyraźny – mówił Bartek.

 Dowodem na rzeczywiste istnienie owych przyjacielskich i braterskich więzi jest filmik, który zrealizowaliśmy z chłopakami ostatnio na Jasnej Górze. Wystarczy obejrzeć drugą jego część, zmontowaną z „nieudanych” prób zaproszenia do słuchania płyty, żeby zyskać pewność, że panowie są nie tylko znakomitymi muzykami, ale także przyjaciółmi, którzy świetnie się rozumieją i genialnie ze sobą bawią.  

Cieszy również konsekwencja artystów, którzy dwa lata temu zapowiadali nagranie adwentowej płyty i słowa dotrzymali. Dziś możemy razem z Bartkiem cieszyć się nowym materiałem.