209 Audycja - Debiuty 2014

Już niedługo Koncert Debiuty 2014 i Mazowiecki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej. Mimo, że do tych wydarzeń pozostało jeszcze kilka miesięcy już dzisiaj pukamy do Was z informacjami o nich. Zapiszcie szybko w kalendarzu dwie daty: Przegląd odbędzie się w dniach od 7 do 8 lutego, a Koncert Debiuty 2 marca. Zapiszcie, bo warto!

Naszym gościem w tej odsłonie Gospel Boxa jest znany Wam wszystkim Michał Guzek, twórca i organizator Festiwalu Chrześcijańskie Granie i Koncertu Debiuty. 

Podczas koncertu Debiuty 2014 zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców Przeglądu. Po więcej informacji odsyłamy zainteresowane zespoły na stronę internetową www.chrzescijanskiegranie.pl oraz www.dobremiejsce.org. Na tych dwóch stronach znajdziecie wszystkie informacje potrzebne do uczestnictwa w wydarzeniu. Przegląd jest rzecz jasna imprezą adresowaną do zespołów i chórów amatorskich.

 

 Dla profesjonalistów są Debiuty. Organizatorzy wyłaniają w kwalifikacjach zespoły, które mają już na koncie pewien dorobek, prezentują wartościową twórczość, ale nie są szeroko znane i wymagają promocji. Kwalifikacje do Koncertu trwały do 24 listopada. Wyłonione w nich cztery zespoły poznamy 12 grudnia. 

Koncert im. Moniki Brzozy, zmarłej świeckiej ewangelizatorki, odbędzie się 2 marca 2014 roku w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach, przy ul. Dewajtis 3. Wśród dotychczasowych laureatów znalazły się takie zespoły jak: Love Story, Kanaan, Strona B czy Anielsi. Koncert odbędzie się po raz czwarty. 

 

Oprócz informacji o Debiutach i Przeglądzie w audycji znalazły swoje miejsce dwie premiery. Jako pierwszy prezentujemy utwór Hioba „33 kroki”, który został po raz pierwszy wykonany na żywo właśnie na Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Kawałek ten zapowiada nową płytę artysty. W audycji znalazł się także utwór z nowej płyty Beaty Bednarz „Czy znasz to imię…”.