201 Audycja - Pinokio Brothers
foto: facebook/Pinokio-Brothers

201 Audycja - Pinokio Brothers

Podczas naszej podróży do Poznania poznaliśmy wielu niezwykle ciekawych ludzi. Jednym z nich jest niewątpliwie ks. Konrad Rapior, gitarzysta i lider zespołu Pinokio Brothers, a także katecheta zmagający się codziennie z problemami współczesnej (niełatwej) młodzieży.

 W skład zespołu Pinokio Brothers wchodzą osoby świeckie i 3 księży! – Gramy koncerty ewangelizacyjne połączone z modlitwą i świadectwem w czasie dni młodzieży, rekolekcji, festynów parafialnych itp. na terenie całego kraju. Tworzymy własne kompozycje i aranżujemy znane piosenki religijne, czasami „chrzcimy” piosenki nadając im nowy sens – opowiada ks. Konrad. Teksty to najczęściej słowo Boże. Logo zespołu – dla wielu kontrowersyjne – powstało inspirowane nazwą. A nazwa… jest całkowicie przypadkowa – wyjaśnia lider. – Element szoku jest zamierzony i koresponduje z rockowym brzmieniem, które rzadko utożsamia się z religijnym przekazem – dodaje.Pierwsza studyjna płyta zespołu Pinokio Brothers ukazała się na Wielkanoc 2013 w Roku Wiary. Nosi tytuł „Każdy z innej parafii”. Na krążku znajduje się jedenaście utworów, stanowiących trzynaście lat historii zespołu, który powstał jako schola seminaryjna w 2000 roku.

 
Tytuł płyty to z jednej strony definicja specyficznego stylu, a z drugiej burzliwych zmian personalnych w zespole. Do najstarszych kompozycji należą: „Uwielbiam imię Twoje Panie”, „Psalm 117 (Chwalcie Pana wszystkie narody)”, i „Flp 4,13 (Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia)”. Medytacyjny „Emmanuel” i „Serce Boga” to zapis koncertowych modlitw uwielbienia.

 Najnowsze dokonania zespołu to rockowa wersja znanego utworu „Bo góry mogą ustąpić”, nowe aranżacje seminaryjnych pomysłów („Sam Bóg pokoju”, „Proszę wejdź i Wybaw mnie”) oraz inspiracje zza oceanu („Mogę śpiewać o Tobie wiecznie”). Całość wieńczy rockowa doksologia „Chwała Ojcu” uzupełniona o psychodeliczny mix.

Aktualny skład zespołu: 

Ks. Konrad Rapior (Poznań) - gitara elektryczna - Nieoficjalny Kierownik Muzyczny
Ks. Jacek Zjawin (Luboń) - gitara elektryczna
Ks. Andrzej Kmieciak (Koźmin Wlkp) - instr. klawiszowe
Bartłomiej Gumny (Poznań) - gitara basowa, akustyk 
Marcin Cieślak (Kalisz)- perkusja
Julia Stolpe (Poznań) - wokalistka