198 Audycja - Jan Budziaszek JSJD

Jak co roku przyjechał do nas Jan Budziaszek. Oprócz tego, że pan Jan jest perkusistą „polskich Beatlesów” – czyli Skaldów, jest też pomysłodawcą i jednym z organizatorów jednego z największych na świecie koncertów ewangelizacyjnych – Jednego Serca Jednego Ducha. I w związku z tym wydarzeniem spotkaliśmy się znów w naszym studiu.

Pan Jan przywiózł ze sobą ostateczną wersję nowej płyty JSJD. Muzyka, która znalazła się na krążku jest wiernym zapisem tego, co działo się na rzeszowskiej scenie w Uroczystość Bożego Ciała. Realizatorzy zarejestrowali aż 72 ścieżki nagraniowe, które potem zostały poddane starannemu  oczyszczeniu i masteringowi. Nie wszystkie piosenki znalazły swoje miejsce na krążku, ale nic straconego – zapis całego koncertu pojawi się na płycie DVD, która również znajdzie się w pakiecie.

Tegoroczny koncert należał do szczególnie udanych. Organizatorzy mówią nawet o najlepszym koncercie w historii imprezy. Być może dlatego w tym roku pan Jan przyjechał do nas w nader dobrym humorze. Widać było radość na jego twarzy.  To duża zmiana w stosunku do ubiegłego roku. Wówczas myślano nawet o zakończeniu imprezy na jubileuszowej dziesiątej edycji. W tym roku nikt już nie snuje takich planów. – Wiąże się to z pielgrzymką jaką odbyliśmy do Ziemi Świętej. Były to dla wszystkich chórzystów rekolekcje i wielkie umocnienie – mówi Jan Budziaszek.

Płyta, która dotarła do nas nie ma jeszcze okładki, jest zwykłym krążkiem, jaki można kupić w każdym supermarkecie. Zawiera jednak muzykę, której nie znajdziecie nigdzie. Wstępne przymiarki do przyszłej okładki już są. Tym razem box będzie miał układ horyzontalny. Znajdzie się na nim fotografia chóru z wyraźnie wyeksponowaną na scenie figurą Matki Bożej Rzeszowskiej. Okazja jest szczególna, bo figura „wyszła” z murów świątyni pierwszy raz od ponad 400 lat.

I na koniec rzecz dla nas niezmiernie ważna. W pakiecie koncertowym znajdzie się również płyta z filmem, który zrealizował Gospel Box podczas ostatniego koncertu Jednego Serca! Jest to szczególne dzieło Grzegorza Juziaka, powstałe przy współpracy dziennikarskiej Łukasza Sośniaka. Projekt powstał w wyniku naszej szczerej fascynacji koncertem i chęci podzielenia się jego atmosferą z innymi. Jesteśmy za to wyróżnienie bardzo wdzięczni organizatorom, a szczególnie właśnie panu Jankowi.