187 Audycja - Kolah

 Mirek „Kolah” Kolczyk to człowiek, którego Wam przedstawiać nie trzeba. Gościliśmy go wielokrotnie w naszej audycji. Szczególnym spotkaniem było to pierwsze, nagrane przez telefon, kiedy opowiadał o swoim życiu naznaczonym narkotykami i przestępczością, ale też nawróceniem i poznaniem Boga. Udało mi się też namówić Mirka (co nie było bardzo trudne) na pokaz freestajlu, z którego słynie na koncertach.

 Tym razem rozmowa została zarejestrowana w nietypowych warunkach. Było już grupo po 23-ej, siedzieliśmy w pokoju w hotelu na Podwalu w Lublinie, zaraz po kolędowym koncercie „Emmanuel” zorganizowanym przez Grzegorza Głucha i chór Gospel Rain. Nastroje nie były najlepsze, bo właśnie odkryliśmy, że zepsuł nam się mikrofon i część materiałów z koncertu przepadła… Mirka nagraliśmy na dyktafon zapasowy.

Rozmowa z drugiej strony jest szczególna, bo chociaż jesteśmy porządnie zmęczeni, to jednak siedzimy wygodnie i nie goni nas czas. Wieczorna atmosfera sprawiła, że porozmawialiśmy także o rzeczach duchowych. Jednak głównym tematem naszego spotkania jest nowa płyta Mirka „Powrót do korzeni”, która wtedy była w fazie produkcji, a dziś możną ją już dostać w sklepach muzycznych (m.in. Chrześcijańskie Granie) i podczas koncertów Mirka.