186 Audycja - New Life'm

Po raz kolejny w studiu Gospel Box gości zespół New Life’m. Tym razem w składzie: Piotr Jankowski (perkusja), Joachim Mencel (piano), Robert Cudzich (gitara), Andrzej Dubiel (menager). Audycja to rozmowa o nowej płycie zespołu „Tylko Ty i ja”. Premiera albumu miała miejsce 18 maja w Częstochowie podczas Ogólnopolskiego Kongresu Odnowy w Duchu św.

Krążek zawiera piętnaście utworów uwielbieniowych przeznaczonych do wykonywania we wspólnotach. – Cieszymy się, że razem z wspólnotami Odnowy w Duchu św. przywitaliśmy ten krążek, bo to właśnie muzyka, by wspólnie się nią modlić, radować i oddawać Bogu chwałę – mówił Andrzej Dubiel.

Joachim Mencel - jeden z producentów muzycznych albumu - dodaje: „Nowe piosenki New Life’m, to bardziej gitarowe brzmienie, proste dźwięki, jednogłosowy chór symbolizujący śpiewający lud Boży i wspaniały głos Agnieszki Musiał. „Wszystko na chwałę Boga” - mówi Marcin Pospieszalski - współproducent muzyczny krążka „Tylko Ty i ja”.

Modlitwa, wspólnota, radość - te trzy słowa oddają charakter płyty „Tylko Ty i ja”.  Znajdują się na niej żywe, pełne energii piosenki, które  są wyrazem modlitwy zespołu.

Autorami piosenek są członkowie zespołu, ale nie tylko. Na płycie znajdziemy także utwory autorstwa wyjątkowych dla New Life’m osób: Beaty Mencel i Lidki Pospieszalskiej. Teksty utworów w wielu momentach to wprost modlitwy do Boga. Jak mówi gitarzysta zespołu - Robert Cudzich: „Główną intencją tworzenia piosenek na płytę „Tylko Ty i ja” była ich przekładalność na jak najszerzej rozumianą modlitwę.”

Płyta może stanowić tło do modlitwy, jak również poprzez swoja prostotę może być wykorzystana do nauki nowych piosenek na spotkania modlitewne czy w niektórych przypadkach na oprawę liturgiczną.

W nagraniach uczestniczył zespół New Life’m w składzie:

Agnieszka Musiał /vocal/,

Robert Cudzich /gitara/,

Piotr Jankowski /perkusja/,

Joachim Mencel /fortepian, Rhodes/,

Marcin Pospieszalski /bas, skrzypce/.

 

Ponadto na płycie gościnnie:

Sławek Kosiński /gitara/

oraz

Chór Joyful Voice pod kierownictwem Agnieszki Kiepuszewskiej.