99 Gospel Box – Bartek Jaskot & Witek Góral

Jak dobrze wiecie ukazała się kolejna płyta Bartka Jaskota i Witka Górala. Krążek zatytułowany „Chwalmy Dziękujmy” to muzyczny prezent dla słuchaczy, zrealizowany w dziesiątą rocznice scenicznego istnienia duetu. Płyta jest jednocześnie podziękowaniem dla Pana Boga za lata błogosławieństw i opieki, oraz – jak każdy muzyczny twór „Jazzkot Bandu” – ma charakter modlitewny.

Z tej okazji chłopaki wyruszyli w trasę koncertową, która znalazła się w „rowerowym” zasięgu Gospel Box Teamu. Dzięki niezawodnym dwukołowym maszynom i determinacji graniczącej z szaleństwem udało nam się nadążać za muzyczną wyprawą po Częstochowie Bartka i Witka. Śledziliśmy, pytaliśmy i nagrywaliśmy każdy ich krok, czego efekty możecie zobaczyć i usłyszeć na naszym portalu.

Pierwszym etapem trasy było kilka występów w Lindowie, wiosce położonej niedaleko Działoszyna. Dzięki uprzejmości pracowitego Księdza Proboszcza Sebastiana Kępy doszło do zapoznania się mieszkańców owej malowniczej miejscowości z twórczością bohaterów naszego reportażu. Bardzo jesteśmy Księdzu Sebastianowi wdzięczni za to, że natychmiast i bez ociągania, z zapałem godnym pracowitej pszczółki przystąpił do organizacji koncertów. Koncert musiał się spodobać ponieważ duet otrzymał zaproszenie na następny rok.Kolejnym miejscem występu był Kościół Akademicki duszpasterstwa EMAUS. Tym razem Bartek i Witek zaprezentowali się podczas Mszy św. inaugurującej rok akademicki. Chociaż „zaprezentowali się” to może zły zwrot. Koncert był bardziej modlitwą niż występem. Niejednemu i niejednej popłynęła łza. To pewne.

Dla nas najważniejszym koncertem był ten, który odbył się w Częstochowskim Hospicjum. Występy przed osobami terminalnie chorymi nie należą do najłatwiejszych, ale Bartkowi i Witkowi udało się chyba pozyskać serca pacjentów. Z relacji pracowników hospicjum wynika, że podopieczni byli zachwyceni i również w tym przypadku chyba nie skończy się na jednorazowej wizycie. To właśnie podczas tego koncertu powstał nasz filmik i wywiad, którego możecie posłuchać w GospelBox.pl.

Tych, którym wciąż mało „krainy łagodności” w wersji Bartka i Witka zapraszamy do auli Katolickiego Tygodnika „Niedziela” 26 listopada 2011 roku. Chłopaki uświetnią XV-lecie Wspólnoty Młodych Duchem „Betel” i jednocześnie wieczór poświęcony zmarłemu założycielowi wspólnoty Franciszkowi Kasprzakowi.