Audycje Gospel Box 2009

24 gospel box 17 12 2009

W programie cz. 2 reportażu z 10-lecia istnienia chórów gospel w Bełchatowie.

 

23 gospel box 10 12 2009

Od dziesięciu lat w Bełchatowie rozbrzmiewa muzyka gospel. Początki były skromne, ale dzisiaj w mieście działają już trzy chóry. Wszystko zaczęło się od Bełchatowskiego Chóru Gospel, który świętował jubileusz podczas uroczystego koncertu. Nie mogło nas tam zabraknąć z mikrofonem Gospel Box! W programie pierwsza część reportażu zarejestorwanego w Bełchatowskim Domu Kultury, którego montażem zajął się Grześ Juziak. W koncercie udział wzięli także przedstawiciele chórów, króre z czasem wyłoniły się z BCG – Bełchatów Gospel Singers i Z Potrzeby Serc.

22 gospel box 03 12 2009

Chór Gospel Voice działa od października 2007 roku przy Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Powstał z inicjatywy dyrygentki pani Diany Mrugały. W skład chóru wchodzą ludzie młodzi, zwłaszcza studenci i licealiści. Gościem Gospel Box jest menager zespołu Sylwia Janosz. W programie także prezentacja nowej płyty Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” zatytułowanej „Psalmy Dawida” z muzyką Zbigniewa Małkowicza.

21 gospel box 26 11 2009

Dziesięciolecie istnienia Bełchatowski Chór Gospel „Schola Cantorum” uczcił koncertem z udziałem pozostałych chórów, które swoje korzenie mają w Bełchatowie – Bełchatów Gospel Singers i Z Potrzeby Serc. W audycji prezentujemy krótki reportaż z tego wydarzenia. Całość materiału pojawi się w kolejnych odcinkach Gospel Box. W audycji także zaproszenie na szóste urodziny Konin Gospel Choir, podczs tego koncertu wystąpi także znany z Gospel Boxa zespół Holy Noiz z liderką Gabrysią Rudawską.

20 gospel box 19 11 2009

- Gospel to coś, bez czego nie możemy dzisiaj żyć – mówi Iza Bilarska z Bełchatowskiego Chóru Gospel „Schola Cantorum”, gość dwudziestego wydania Gospel Box. Pod 10 latach działania zespół obchodzi swój jubileusz. 21 listopada o godz. 18-ej w sali kinowej MCK w Bełchatowie odbędzie się specjalny koncert z tej okazji. Dziesięciolecie istnienia świętuje również Kraków Gospel Choir, który powstał z warsztatów gospelowych zorganizowanych z inicjatywy Lei Kjeldsen. Koncerty jubileuszowe w Krakowie o godz. 16-ej i 18-ej w Centrum Kultury „Rotunda” przy ul. Oleandry 1. Zapraszamy!

19 gospel box 12 11 2009

W audycji jak zawsze mnóstwo wspaniałej muzyki uwielbienia i pozdrowienia słuchaczy. Zapraszamy do współtworzenia naszej audycji. Piszcie jakich zespołów chcielibyście posłuchać i z kim, waszym zdaniem, powinniśmy koniecznie porozmawiać na antenie. Zapraszamy! kontakt(at)gospelbox.pl

18 gospel box 05 11 2009

Festiwal i warsztaty 7xGOSPEL w Krakowie zakończone. Nie mogło tam zabraknąć nas i mikrofonu Gospel Box! W audycji wywiad z instruktorami – Geraldem T. Simithem i Karen Gibson. Rozmawiamy również z prezesem Stowarzyszenia Gospel Dariuszem Bigoszem, Leą Kieldsen oraz uczestnikami warsztatów. Odcinek trwa aż 53 minuty, ale warto wygospodarować czas w ramówce, gdyż w programie oprócz rozmów ze sławami gospel znanymi na całym świecie, także muzyka z koncertu finałowego!

17 gospel box 29 10 2009

Holy Noiz to 6 osobowa grupa muzyków z Katowic i Przemyśla związanych niegdyś z Przemyskim Chórem Gospel. W większości wywodzą się z Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. – Muzyka jaką tworzymy i wykonujemy to GOSPEL z domieszką soul, r’n'b, jazz, latin a także pop – mówi Gabi Rudawska, wokalistka zespołu, która jest gościem Gospel Box. Większość utworów w repertuarze Holy Noiz to właśnie jej kompozycje, także te, których można posłuchać w tym wydaniu audycji. „Muzyka to jeden z najpiękniejszych darów, a dzielenie się nim jest równie piękne!” – piszą muzycy Holy Noiz na swojej stronie www.myspace.com/holynoiz

16 gospel box 22 10 2009

W Krakowie dobiega końca jeden z największych festiwali muzyki uwielbienia w Polsce – 7xGOSPEL. W ramach krakowskiej imprezy odbyły się warsztaty, sympozjum muzyczne oraz liczne koncerty. Dziś naszym gościem po raz kolejny jest organizatorka Lea Kieldsen. Opowiada atmosferze festiwalu i jego specyfice. Na chwilę przenosimy się także do Bydgoszczy gdzie odbyły się IV-te Warsztaty Gospel, które poprowadził Brian Fentress z Atlanty w Stanach Zjednoczonych.

15 gospel box 15 10 2009

W ostatni czwartek przed wakacjami Gospel Box gościł w Bełchatowie. Rozmawialiśmy o początkach muzyki gospel w tym mieście, które sięgają roku 1999. Wtedy za sprawą nieżyjącego już Piotra Kudyby powstaje Bełchatowskie Chór Gospel „Schola Cantorum”. Cztery lata później z tej formacji wylania się chór Bełchatów Gospel Singers. Zespół w tym roku wydał płytę „Tak mnie prowadź”. Z dyrygentem Bartoszem Maliszewskim rozmawiamy o nowym krążku, korzeniach zespołu i oczywiście o samej muzyce. Na koniec krótka rozmowa z Marcinem Obstem z zespołu Metanoia p. JPII o koncercie promującym ich nową płytę „On jest”.

14 gospel box 08 10 2009

- Płyta „ON jest” to podsumowanie trzyletniej pracy zespołu METANOIA p.JP2. Teksty piosenek napisało życie, a ich głównym celem jest niesienie nadziei. Krążek jest namacalnym świadectwem tego, że można w życiu kierować się wyższymi Wartościami. Pomimo upadku najważniejsze jest by wstać – mówi dyrygent Marcin Obst, który jest gościem tego wydania Gospel Box. W programie prapremiera trzech utworów z krążka!

13 gospel box 01 10 2009

Gospel.com.pl to portal, który od ośmiu lat prezentuje muzykę gospel. – Wszystko zaczęło się od warsztatów i prostej strony internetowej. Dzisiaj to rozbudowany serwis informacyjny – mówi twórca portalu Tomasz Morawik, który jest gościem trzynastego wydania Gospel Box. W serwisie znaleźć można informacje na temat warsztatów muzycznych, koncertów i wydarzeń. Można także posłuchać muzyki i poznać innych ludzi, którzy interesują się muzyką uwielbienia.

12 gospel box 24 09 2009

„Muszę już kończyć bo biegnę na pociąg który za moment odjeżdża” Takie Słowa slyszeliśmy w słuchawce gdy próbowaliliśmy sie połączyć z Anią Sulikowską i Robertem Jasiewiczem z zespołu Deus Meus którzy spieszyli się na nagrania utwórów na album który ukaże sie w Listopadzie tego roku…. W programie o zespole + Tradycyjnie Dobra Muza Zapraszamy!!!!!

11 gospel box 17 09 2009

- Mam mrówki w brzuchu. Po polsku to chyba motyle – mówi Lea Kieldsen, Dunka, która na początku lat 90. jako pierwsza zorganizowała warsztaty muzyki gospel w Polsce. – Cieszę się, bo po raz pierwszy udało nam się wyjść z festiwalem „7xgospel” w przestrzeń miejską. Zagramy w Galerii Krakowskiej. Oprócz tego w ramach festiwalu Europejskie Sympozjum Muzyki Gospel i 11 warsztaty. Festiwal odbędzie się w dniach 15 – 25 X 2009 r.

10 gospel box 10 09 2009

Witamy po wakacyjnej przerwie! Pozdrawiamy serdecznie wszystkie rozgłośnie, które emitują Gospel Box i wszystkich przyjaciół naszej audycji. W dziesiątym wydaniu GB przenosimy się do Łomży, gdzie rozpoczął się festiwal Sacrum et Musica. Imprezę zainaugurował występ zespołu Spirituals Singers Band. Dzięki uprzejmości Radia Nadzieja z Łomży prezentujemy dziś wywiad z Włodzimierzem Szomańskim, szefem grupy oraz Aleksandrą Sozańską-Kut. Tradycyjnie w Gospel Boxie dużo dobrej muzyki. Zapraszamy!

09 gospel box 25 06 2009

Ostatnie przed wakacjami wydanie Gospel Box zabiera nas w podróż do Bełchatowa, gdzie od 1999 r. o gospel jest coraz głośniej. Wszystko za sprawą Piotra Kudyby, niestety już nieżyjącego założyciela Bełchatowskiego Chóru Gospel „Schola Cantorum”. O początkach śpiewu uwielbienia w Bełchatowie rozmawiamy z dyrygentką chóru Zofią Ludew. Prezentujemy utwory scholi oraz Bełchatów Gospel Singeres, zespołu, który wyłonił się z projektu Piotra Kudyby.

08 gospel box 18 06 2009

- Ludzie wychodzili z baru, zauważali Najświętszy Sakrament na scenie i klękali na ulicach i przystankach. To było niesamowite – opowiada z przejęciem Grzegorz Głuch, lider Gospel Rain i jeden z organizatorów VII koncertu chwały w Lublinie. I dodaje: – To właśnie jest prawdziwy sukces tej imprezy, a nie to, że przyszło kilkanaście tysięcy osób. Z nim i z dyrygentem TGD Piotrem Nazarukiem, który opowiada o nowej płycie Trzeciej Godziny Dnia, spotykamy się w tym wydaniu Gospel Box. A jeśli już mowa o płytach. W czasie koncertu Gospel Rain zaprezentował materiał przygotowywany do swojego nowego krążka. W tym wydaniu audycji jeden z utworów, po raz pierwszy prezentowany publicznie poza koncertem.

07 gospel box 11 06 2009

Boże Ciało – to święto Dobrej Nowiny. Opowiada o Jezusie Emmanuelu, który jest z nami w swoim Ciele i Krwi. Uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie jest aktem spontanicznej wdzięczności za te obecność. Podobnie jak gospel – przepełniona emocjami muzyka uwielbienia. Dziś w kontekście uroczystości Bożego Ciała zabieramy słuchaczy w podróż do Lublina, gdzie odbył się Koncert Chwały, święto Emmanuela i muzyki uwielbienia.

06 gospel box 04 06 2009

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel powstało w 2000 r. z inicjatywy ks. dr Zdzisława Ossowskiego. W ramach jego działalności powstały m.in. takie projekty jak „Nieszpory Gospel” czy „Nieszpory. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie”. Dziś w programie utwory z tych płyt i rozmowa z ks. Zdzisławem Ossowskim. Opowiadamy o powstaniu stowarzyszenia i pierwszej wizycie Jana Pawła II w Polsce. Zapraszamy!

05 gospel box 28 05 2009

„Śpiewanie dla samego śpiewania nie jest istotą tego zespołu. Mieliśmy to szczęście już na samym początku powiedzieć sobie jasno, po co i dla Kogo to wszystko. Do pracy mobilizowało dojrzewające w naszych sercach pragnienie dzielenia się Dobrą Nowiną z każdym człowiekiem.” – napisali na swojej stronie członkowie zespołu Rytmy Dobrej Nowiny, wspaniałego chóru wykonującego muzykę uwielbienia, który niestety od dwóch lat nie istnieje. W piątej odsłonie Gospel Box ich muzyka i rozmowa z Grzegorzem Miśtą, liderem grupy. Zapraszamy do słuchania i dzielenia się z nami wrażeniami, na pewno przekażemy je zespołowi. Może dzięki Wam szybciej wrócą na scenę!

04 gospel box 21 05 2009

Gościem czwartej odsłony Gospel Box jest m.in. Mietek Szcześniak, który wrócił niedawno z Hollywood, gdzie śpiewał z najlepszymi muzykami gospel na świecie. Oprócz tego otrzymał propozycje wystąpienia na nowej płycie producenta Arethy Franklin! Gratulujemy. Mietek opowiada również o swoim wyjeździe do Mozabiku i fundacji, której pomaga działać na rzecz potrzebujących w Afryce.

03 gospel box 14 05 2009

Gospel Rain to jeden z najlepszych polskich chórów, który wykonuje muzykę uwielbienia. Gościem trzeciej odsłony Gospel Boxu jest założyciel i lider zespołu Grzegorz Głuch. Grzegorz opowiada o historii zespołu i o najnowszym projekcie roboczo zatytułowanym „W niebo głosy”. Rozmawiamy także o zbliżającym się Koncercie Chwały, który odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała w Lublinie.

02 gospel box 07 05 2009

Kolejna odsłona Gospel Boxu wędruje do Skawiny, gdzie pod koniec maja odbędą się warsztaty gospel. Naszym gościem jest ich organizator Paweł Pocięgiel, oraz legenda warsztatów gospel w Polsce Lea Kieldsen, która przyniosła idee warsztatów do naszego kraju. Zapraszamy!

01 gospel box 30 04 2009

W programie rozmowa z Dorotą Sosulską na temat zbliżających się V Warsztatów Gospel, które odbędą się w dniach od 23-24 maja 2009 roku w Warszawie. Szczegóły na stronie www.warszawa.gospel.com.pl. Jednym z organizatorów warsztatów jest Sienna Gospel Choir, w którym śpiewa Dorota. W programie można więć posłuchać muzyki tego chóru, a także kawałka z nowej płyty Trzeciej Godziny Dnia. Zapraszamy!