Notice: Undefined index: mime in /home/balansbieli/ftp/gospelbox/strona/libraries/joomla/document/feed.php on line 215
Aktualności http://gospelbox.pl Tue, 27 Jun 2017 13:57:37 +0000 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Wesprzyj album "Wola życia" Magdy Frączek ! http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1279-wesprzyj-album-wola-zycia-magdy-fraczek http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1279-wesprzyj-album-wola-zycia-magdy-fraczek Wesprzyj album

Nazywam się Magda Frączek. Piszę piosenki. Jestem początkującą żoną i mamą. Życie, to jest to, co mnie najbardziej inspiruje. Zachęcam Cię już teraz do wsparcia tego, co robię, czyli nagrań mojego albumu pt. Wola życia.

thumb_02-o-plycie_resize_600_600.jpg

Napisałam płytę. Wybrałam ze wszystkich piosenek, które powstały 12. Jakbym miała odpowiedzieć na pytanie "O czym jest ta płyta?", to chyba bardziej znaczące jest to jaka jest. Bo jest szczerym wyznaniem.

Jakoś tak się złożyło, że myślą przewodnią jest wola życia. I to, że z mniej lub bardziej trudnych sytuacji, chcemy, chcę wychodzić i zaczynać od nowa. Chciałabym aby ta płyta po prostu się przydała. Abyś po wysłuchaniu tych piosenek poczuł się pokrzepiony, poczuła się pokrzepiona.

Praca nad tą płytą, taka już właściwa, treściwa rozpoczęła się od mojego spotkania z Krzysiem Łochowiczem. Pracowaliśmy ponad rok. Tak sobie myślę, że jednym z najfajniejszych efektów, jakie udało się uzyskać jest to, że muzyka pomaga mi opowiedzieć historie.

  {tcg_youtube|view=JhHLNUTOAcI|width=1100|height=530}

Mamy zaaranżowane piosenki, mamy dobranych muzyków. Teraz wystarczy wejść do studia i wszystko pięknie nagrać. 

Tworzymy tę płytę na własną rękę, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia. Mamy takie pomysły, aby nagrać orkiestrę dętą, chór, instrumenty smyczkowe. Trzeba to będzie wszystko zmiksować. Na to wszystko potrzebne są po prostu pieniądze.

Bardzo chciałabym, aby ta płyta powstała i wierzę, że dzięki Waszemu wsparciu - uda się. 

thumb_03-tworcy_resize_600_600.jpg

Album "Wola życia" to wynik pracy Magdy Frączek (piosenki, śpiew, pianino) i Krzyśka Łochowicza (gitara, produkcja, aranżacje). Oprócz nich na płycie zagra Maciek Gołyźniak (perkusja, współpracował z Moniką Brodką, obecnie Sorry Boys), a całość zmiksuje Marcin Gajko (autor miksów m.in na płytach Moniki Brodki, Artura Rojka, Meli Koteluk, Pustek, Leskiego i wielu innych). Dodatkowo, na "Woli życia" usłyszymy strażacką orkiestrę dętą, instrumenty smyczkowe i chór. W odsłonie koncertowej do zespołu dołączy Albert Klejc (gitara basowa). 

thumb_magda-foto_resize_600_600.jpg        thumb_krzysiek-foto_resize_600_600.jpg

Magda Frączek - kompozytorka, autorka muzyki i tekstów, pianistka i wokalistka. Początkowo związana z formacją Love Story (płyta Talitha kum). Od 2013 roku kroczy samodzielną drogą. Na swoim debiutanckim albumie pt. Effatha (Otwórz się!) zwierza się ze swoich doświadczeń i intuicji dotyczących kobiecości. Płyta, której producentem jest Leszek Łuszcz (Julia Marcell, Renata Przemyk, Marek Piekarczyk) zaowocowała wieloma koncertami, rzeszą fanów oraz Feniksem w kategorii „Najlepsza płyta 2014 roku”. W 2015 roku Magda  została doceniona przez Jury Listy Przebojów „Muzyczne Dary” (m.in.. Robert Friedrich i Darek Malejonek), jako jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia. Prywatnie żona Alberta i mama Józka.

Krzysiek Łochowicz - gitarzysta, posiadacz dwóch platynowych płyt za albumy „Spadochron” i „Migracje" Meli Koteluk oraz złotej płyty za album „Opowiem Ci o mnie” Pawła Domagały. Pracował na stałe z takimi artystami jak Kayah, Mela Koteluk, Renata Przemyk, Janusz Radek. Jako muzyk sesyjny miał okazję pracować z całą plejadą polskich artystów. Nagrał około 40 albumów. Aktualnie związany muzycznie  z Darią Zawiałow oraz Pawłem Domagałą. Producent płyty „Fale” Karoliny Baszak. Obecnie rozpoczął produkcję płyty Marcina Stycznia z piosenkami Leonarda Cohena. Autor muzyki do kilku filmów animowanych. Prywatnie mąż Oli. 

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Wed, 22 Mar 2017 20:10:51 +0000
Arkadio + Anatom - Mojeee http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1276-arkadio-anatom-mojeee http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1276-arkadio-anatom-mojeee Arkadio + Anatom - Mojeee
Seria #nierzadko, to 16 klipów, które Arkadio wypuszczał w każdy poniedziałek od września 2016 roku. Pomimo tego, że seria została zamknięta, to Arkadio przygotował jeszcze trzy niespodzianki. Dziś możemy posłuchać pierwszej z nich. Gościnnie w utworze pojawił się Anatom - członek Bozon Records.
 {tcg_youtube|view=g8JNkCgBtrs|width=1100|height=530}
Seria doczekała się swojego preorderu - http://www.rtck.pl/plyty-muzyczne/481-arkadio-nierzadko.html
 
Ponadto 23 lutego w Nowym Sączu odbędzie się koncert premierowy. Pojawią się na nim poza Arkadio także Bosski Roman i Anatomhttps://www.facebook.com/events/612532398947482/
 
Od początku marca Arkadio rusza także w trasę rekolekcyjną. Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/284715988610247/
]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Fri, 03 Feb 2017 23:31:11 +0000
Jesteś cała piękna http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1275-jestes-cala-piekna http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1275-jestes-cala-piekna Jesteś cała piękna

Młody jezuita i artyści znani z nagrania hymnu ŚDM przygotowali coś naprawdę przejmującego. Kawałek o Kobiecie, której każdy z nas wiele zawdzięcza. Posłuchajcie i zachwyćcie się sami. 

Tak o inspiracji do napisania nowego utworu pisze sam Dominik Dubiel SJ:

 

Od zawsze chciałem napisać piosenkę o Maryi. Po pierwsze dlatego, że po prostu jest dla mnie ważna. Urodziła mojego Pana. Jest wolna od grzechów, więc potrafi kochać miłością bez ograniczeń - dlatego nieustannie modli się za mnie, wspiera mnie, towarzyszy mi. Nie dopomina się, żebym o Niej pamiętał.

 

Kiedyś rozmawiałem z jednym z moich współbraci o tzw. "problemach z Maryją", które swego czasu były modne wśród kato-inteligencji. Powiedział wtedy: "Maryja gdyby mogła, to by się stała przezroczysta, żebyśmy tylko zbliżyli się do Jej Syna". I faktycznie tak widzę jej obecność w moim życiu - bezpretensjonalna, cicha, delikatna, ale pewna. Zawsze orzeźwiająca. Prowadząca do Jezusa. Modląca się o Ducha Świętego dla mnie.

 

Po drugie chciałem napisać piosenkę o Maryi, bo o ile mamy bogatą tradycję naprawdę pięknych maryjnych pieśni kościelnych, to w "nowej muzyce chrześcijańskiej", jest Ona niemal nieobecna. Co w sumie dość zrozumiałe, uwzględniając fakt, że znakomita część tej muzyki, to po prostu kalki z anglojęzycznych protestanckich piosenek. Uczciwie należy przyznać, że jeśli już pojawiają się jakieś piosenki o Maryi, to zwykle pozostawiają wiele do życzenia pod względem estetyki…

 

   {tcg_youtube|view=EOi42NI0sdg|width=1100|height=530}

 

W związku z tym, jakiś czas temu zacząłem pisać muzykę, która mówiłaby o Maryi takiej, jaką poznałem. Z racji innych obowiązków, odłożyłem temat na czas nieokreślony. W międzyczasie rozpoczęła się przygoda The Jesuit Music - czyli projekt, w którym razem z zaprzyjaźnionymi artystami interpretujemy muzycznie jezuickie modlitwy zakorzenione w mistyce ignacjańskiej. I tak, podczas moich osobistych rekolekcji, które odprawiałem w naszym starowiejskim kolegium, spędzając sporo czasu na modlitwie przed figurką Matki Boskiej Nowicjackiej i przed cudownym obrazem Matki Miłosierdzia w bazylice, wróciła myśl o piosence.

 

 Napisałem proste słowa refrenu, później jakoś tak spokojnie, kontemplacyjnie przyszły luźne frazy nawiązujące do tradycyjnych antyfon i dogmatów o Maryi (m.in. Tota pulchra es Maria, Alma Redemptoris Mater), które ułożyły się w pierwszą zwrotkę. Całości przekazu dopełniła parafraza Psalmu 45, o Pięknej Oblubienicy Króla. Po rekolekcjach usiadłem do tego na serio, zaprosiłem osoby, których głosy najmocniej grały mi w głowie, od kiedy zacząłem pisać tę muzykę, czyli Przemka Kleczkowskiego i Kasię Bogusz. Do ekipy dołączyła znakomita skrzypaczka jazzowa Dominika Rusinowska. W studiu powstała bardzo fajna energia, Przemek dodał parę istotnych smaczków aranżacyjnych… i nagraliśmy drugą piosenkę w ramach projektu The Jesuit Music.

 

Istotnym elementem przekazu, jest wideo, które przygotował Mikołaj Cempla. Kiedy podzieliłem się z nim moimi intuicjami muzyczno-duchowymi, genialnie wszedł w temat ze swoją filmową wrażliwością. I po prostu nagrał materiał, przez który przebija blask piękna Maryi, obecny w Twarzach mieszkanek przytuliska dla bezdomnych kobiet, prowadzonego przez siostry albertynki na ul. Malborskiej w Krakowie (swoją drogą - jest to przytulisko, z którym od kilku lat trochę współpracuję w ramach jezuickiego apostolatu, dlatego obrazy uchwycone przez Mikołaja, dla mnie są szczególnie poruszające i osobiste…).

 

I tak powstała piosenka, którą chcemy rozpocząć adwent - czas, w którym z Maryją czekamy na Emmanuela - Boga z nami…

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Wed, 30 Nov 2016 18:51:44 +0000
PREMIERA 2016 roku. http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1274-gospel-rain-wieczny-i-projekt-teresa-500-powalcza-o-premiere-2016-roku http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1274-gospel-rain-wieczny-i-projekt-teresa-500-powalcza-o-premiere-2016-roku PREMIERA 2016 roku.

Utwory Gospel Rain, Wiecznego oraz projektu Teresa 500 powalczą o miano Premiery 2016! Podczas 6.Festiwalu Chrześcijańskie Granie zagrają najciekawsi wykonawcy muzyki chrześcijańskiej. Finałową trójkę wybrali przedstawiciele trzech list przebojów („Lista z Mocą”, „Muzyczne Dary” i „Złota 10 Radia Warszawa”). Więcej na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Koncert Premiery 2016 odbędzie się 20 listopada (trzeci dzień festiwalu Chrześcijańskie Granie) o godzinie 17.00. Publiczność zgromadzona przy ul.Dewajtis 3 w Warszawie przyzna w głosowaniu swoją nagrodę – Złoty Krążek. W tym roku w konkursie usłyszymy:  Gospel Rain – „Nigdy nie będziesz sam”, Wieczny – „Jedno teraz”, Teresa 500 – „Cierpliwość zwycięża”

Ubiegłoroczną edycję Koncertu Premiery Festiwalu Chrześcijańskie Granie zwyciężył zespół New Day. Zaproszenia na wydarzenia można otrzymać poprzez stronę www.odpalprojekt.pl oraz poprzez wpłaty na konto fundacji „Chrześcijańskie Granie”. Więcej informacji o wydarzeniu również na facebooku – podczas całego Festiwalu będziemy mogli usłyszeć jeszcze New Day, Michała Rasska oraz Debiut 2016: Muode Koty.

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Thu, 03 Nov 2016 18:22:51 +0000
40i30na70 - Pozor http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1270-40i30na70-pozor http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1270-40i30na70-pozor 40i30na70 - Pozor

Zespół 40i30na70 powraca po długiej przerwie płytowej (ostatni album ukazał się w 2009 roku) i koncertowej. Płyta POZOR będzie zawierała 14 piosenek w dobrze znanym fanom kapeli stylu, który jest mieszaniną muzyki o zabarwieniu folkowym z elementami muzyki etnicznej i akustycznego reggae oraz rocka. Jest to także cytat z Pisma Św. (Księga Sędziów 12,14) – dla zespołu tekst ten jest synonimem błogosławieństwa (dla Izraelitów męscy potomkowie byli wyrazem Bożej Opieki i Błogosławieństwa).

Obecnie zespół gra w składzie:
Artur Bednarski: [djembe, instrumenty perkusyjne (przeszkadzajki)]
Marek Bryłka: [gitara basowa]
Łukasz Damurski: [djembe, folkowy zestaw perkusyjny]
Marcin Oleksy: [gitara klasyczna, śpiew]
Andrzej Ruszczak: [gitara akustyczna, solowa, śpiew]
Robert Ruszczak: [akordeon, sopiłki, śpiew]

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Sat, 09 Jul 2016 15:28:02 +0000
MUODE KOTY opanują miasto! http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1269-muode-koty-opanuja-miasto http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1269-muode-koty-opanuja-miasto MUODE KOTY opanują miasto!

 Muode Koty przybywają do Stolicy! W dniach 9 – 10 września 2016 będziemy mogli spotkać się z nimi przy TRZECH okazjach – w radiowej Złotej 10 Radia Warszawa, w salezjańskim Oratorium przy ul. Kawęczyńskiej 53 oraz w sobotę na II Festiwalu Młodych MARKI.FM. Zapraszamy!

Muode Koty to młody, ale zdobywający coraz większą popularność skład hip-hopowy. Pod okiem Tomka „Hioba” Karenko zebrało się 6 młodych raperów, którzy podbijają Polskę! Wiosną tego roku zostali wybrani Debiutem 2016 (zarówno przez jury, jak i publiczność) by następnie ruszyć w trasę koncertową. Zagrali już m.in. na Festiwalu „Bądź jak Jezus” w Mysłowicach czy Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie.

  {tcg_youtube|view=lby-cpT0r1U|width=1100|height=530}

Trwają przygotowania do wydania ich autorskiego materiału (być może już w listopadzie 2016), a my zapraszamy do spotkania ich w Warszawie. „Klub Złotej 10 stał się miejsce spotkań, dzielenia się doświadczeniem wiary i życia. Spotkanie z chłopakami z Muodych Kotów będzie okazją do poznania mocnych świadectw młodych raperów.” – spotkanie w piątek 9 września zapowiada Michał Guzek, prowadzący listę Złota 10 Radia Warszawa.

PROGRAM „TRZY razy MUODE KOTY” w Warszawie:

9 września – piątek:
19.10 – goszczą w Złota 10 Radia Warszawa (106.2 FM)
20.30 – spotkanie Klubu Złotej 10 Radia Warszawa w Salezjańskim Oratorium na ul. Kawęczyńskiej 53

10 września – sobota:
18.00 – występ podczas II Festiwal Młodych Marki.FM

Muode Koty – w składzie znajdują się: Tomasz HIOB Karenko, Michał PAX Bukowski, Fabian FALAMIR Kural, Dominik KNOPEK Knop, Jakub ERDOIGREKBEIA Rosa, Łukasz DJ ANEM Gąszcz.

Spotkania współorganizowane są przez Fundację Chrześcijańskie Granie.

WIĘCEJ INFORMACJI: Michał Guzek // +48 513 844 481  lub Mateusz Stolarski // +48 606 451 753

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Thu, 08 Sep 2016 17:16:07 +0000
Przeżyj tydzień z inspiracją od Arkadio http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1268-przezyj-tydzien-z-inspiracja-od-arkadio http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1268-przezyj-tydzien-z-inspiracja-od-arkadio Przeżyj tydzień z inspiracją od Arkadio

Z pierwszymi dniami września sądecki raper Arkadio rozpoczął realizację ambitnego internetowego projektu, do którego zainspirowali go uczestniczy prowadzonych przez niego spotkań „Rób to co kochasz”

Arkadio, który na co dzień koncertuje, nagrywa, pisze i przemawia, inspirując ludzi, aby robili to co kochają, postanowił z jeszcze większą intensywnością i wykorzystując wirtualne możliwości :) docierać do swoich odbiorców, od poniedziałku do piątku z nową wartością, publikując w każdy poniedziałek nowy singiel, inspirując cytatami z utworów, prowadząc regularnego autorskiego vloga i przygotowując co tydzień nowe niespodzianki i konkursy.   

"Powodem całego działania jesteś Ty! Odczytuję wiadomości po koncertach i spotkaniach "Rób to co kochasz", które prowadzimy" - mówi Arkadio - Często zadajesz w nich pytanie - co dalej? Co po pierwszym kroku? Dlatego postanowiłem, że będę z Tobą w kontakcie na bieżąco!”

  {tcg_youtube|view=x5RO3CRndLw|width=1100|height=530}

W poniedziałek (5 września) Arkadio opublikował pierwszy z tej serii klip do singla ”Sedno" który znaleźć możemy na kanale YouTube RTCK.TV pod adresem https://youtu.be/x5RO3CRndLw Od jutra - w każdą środę Arkadio opublikuje na blogu RTCK swój autorski vlog - www.rtck.pl/blog/, a w czwartki na jego profilu na facebooku freestyle live. 

„Zaczęło się od "tłustego freestylu", który odbywa się cyklicznie w każdy czwartek. Ty wrzucasz mi tematy podczas transmisji live - a ja w tym samym momencie o nich rapuje. Postanowiłem poszerzyć to działanie na cały tydzień. Stąd np: co poniedziałek premiera całkiem nowego singla, a w środę vlog. Pewnie zastanawiasz się - ile można wytrzymać, wypuszczając nowy utwór co tydzień. Obserwuj więc i sam się przekonaj!"

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Wed, 07 Sep 2016 16:45:24 +0000
Arkadio - Sedno http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1266-arkadio-sedno http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1266-arkadio-sedno Arkadio - Sedno

Pierwszy singiel z serii #nierzadko. Arkadio postanowił wypuszczać nowy singiel w każdy poniedziałek od września 2016 roku.
Cała seria dostępna na http://www.arkadio.pl

 {tcg_youtube|view=x5RO3CRndLw|width=1100|height=530}

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Mon, 05 Sep 2016 18:08:24 +0000
Muzyczny hit ze słowami Ignacego Loyoli http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1265-muzyczny-hit-ze-slowami-ignacego-loyoli http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1265-muzyczny-hit-ze-slowami-ignacego-loyoli Muzyczny hit ze słowami Ignacego Loyoli

Jezuita i muzyk. Od zawsze zakochany w muzyce, od lat zainspirowany duchowością św. Ignacego z Loyoli. Dominik Dubiel SJ postanowił połączyć swoje pasje, pomysłem zaraził innych i tak powstał niesamowity utwór "Take and receive" ("Zabierz Panie i przyjmij").

{tcg_youtube|view=n2jD-wQXNkU|width=1100|height=530}

- Pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić w końcu coś naprawdę jezuickiego: żeby wypływało z naszej duchowości i do tej duchowości prowadziło. Naturalnie, w pierwszym przebłysku sięgnąłem do Ignacego. Bo św. Ignacy, wbrew pozorom, bardzo kochał muzykę. Kiedy był ciężko chory, prosił nawet o grę na klawikordzie w jego pokoju, bo to przynosiło mu ulgę w cierpieniu. Wobec tej inspiracji, z jednej strony chciałem zrobić coś "dla Ignacego", a z drugiej strony wiedziałem, że to musi być "magis", czyli coś, co przyniesie jakiś pożytek innym ludziom - tak o kulisach powstania utworu opowiada pomysłodawca - Dominik Dubiel SJ. 

Zabierz Panie i przyjmij 

Jezuici, zgodnie z myślą Ignacego Loyoli zarażają ludzi duchowością ignacjańską. Wiadomo, że nie każdemu takie przeżywanie bliskości z Bogiem odpowiada, jednak autor utworu wierzy, że dzięki jego dźwiękom słuchający będą mieli okazję poczuć ignacjańskiego Ducha.  Projekt powstał dzięki wsparciu motywujących do działania jezuitów, śpiewających i grających artystów, oraz wszystkich tych, którzy na zaproszenie do projektu odpowiadali stuprocentowym zaangażowaniem.

Kto wziął udział w projekcie? 

Aga Musiał śpiewa m.in. w "New Life’m", i "Owcy", współpracuje z "TAU", a w ostatnich latach, nie było chyba ważnego wydarzenia w świecie polskiej muzyki chrześcijańskiej, w którym nie miałby swojego udziału. Piotrek Budniak i Paweł Wszołek - ci, którzy piszą świetną muzykę, prowadzą autorskie projekty jazzowe, są też obecni na scenie chrześcijańskiej. Miki Kubicki, człowiek-orkiestra, jeden z najbardziej obiecujących polskich raperów i producentów; w tym roku wypuścił pierwszy pełny autorski album nakładem Asfalt Records. Maciek Kita gra m.in. w folk-rockowej kapeli "Słowiany". Do tego chórek, złożony z przyjaciół "starych" (z którymi autor pomysłu współpracuje od lat) i nowych, poznanych w Krakowie, dzięki współpracy z Kubą Blycharzem. Wszystko zostało nagrane z jezuickim Studiem "Inigo". Zmiksowaniem zajął się Mateusz "Hulba" Hulbój. Teledysk nakręcił Mateusz Miszczyński we współpracy z Marcinem Jończykiem, czyli duet odpowiedzialny m.in. za klipy niemaGOtu i Małgosi Hutek. 

Duchowy background

Pierwszy pilotażowy utwór z "Jesuit Prayers Music Project" to "Take and receive", czyli modlitwa "Zabierz Panie i przyjmij". Ignacy umieścił ją na końcu swoich "Ćwiczeń Duchownych", czyli u kresu miesięcznej drogi, którą przechodzi osoba odprawiająca rekolekcje ignacjańskie.  Chodzi o uświadomienie sobie, że Stwórca nie tylko jest obecny w pewien sposób w swoim stworzeniu, czyli w każdej chwili  życia, ale ciągle "pracuje" w świecie dla dobra ludzi. Chodzi o odkrycie, że Pan Bóg jest bliski, dobry, że kocha, wspiera i po prostu lubi człowieka. Kiedy się to dostrzeże, trudno odpowiedzieć Panu inaczej, niż uwielbieniem i ofiarowaniem samego siebie Bogu. 

Ignacy proponuje zrobić to właśnie w tych słowach:

Zabierz Panie i przyjmij całą wolność moją,

pamięć moją i rozum

i wolę mą całą,

cokolwiek mam i posiadam.

Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to Panie oddaję.
Rozporządzaj tym w pełni według Twojej woli.
Daj mi jedynie miłość Twą i łaskę,
albowiem to mi wystarczy.
Amen.

 

źródło: deon.pl

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Wed, 03 Aug 2016 12:51:06 +0000
Eksplozja Miłości, Młodości, Radości – Strefa Chwały Polska 1050! http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1264-eksplozja-milosci-mlodosci-radosci-strefa-chwaly-polska-1050 http://gospelbox.pl/index.php/aktualnoscigb/item/1264-eksplozja-milosci-mlodosci-radosci-strefa-chwaly-polska-1050 Eksplozja Miłości, Młodości, Radości – Strefa Chwały Polska 1050!

Tłumy pielgrzymów z całego świata bawiły się wczoraj podczas nieziemskiego koncertu Strefa Chwały Polska 1050. To jednak nie był zwykły występ gwiazd, ale nieziemski koncert pokazujący wszystkie odcienie i style muzyki na chwałę Boga!

Na Błoniach widać było ludzi z całego świata, powiewały kolorowe flagi, a ludzie tańczyli, śmiali się i skakali.Świat zobaczył nie tylko jak się bawimy, modlimy, czy uwielbiamy Boga! To było wydarzenie, którego nie było jeszcze w Polsce, to było doświadczenie wielkiej Jedności. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to” – mówi Andrzej Dubiel z Bonart Management, producent wykonawczy Koncertu Strefa Chwały Polska 1050, i dodaje – „to wszystko byłoby niemożliwe bez Narodowego Centrum Kultury”. Również artyści byli przejęci przed występem, jak sami przyznali – to historyczna chwila. Na scenie zaprezentowano wszystko, co najlepsze w polskiej muzyce chrześcijańskiej. W tej Radości, Miłości i Modlitwie przewodzili Deus Meus, New Life’m, Full Power Spirit, 2Tm2,3, Maleo Reagee Rockers, TU/Mate.O, Play&Pray, Arkadio, ks. Jakub Bartczak, Poldek Twardowski.

Koncert odbył się w ramach Festiwalu Młodych, dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Wspólnie tworzymy przestrzeń Ludzi Nowej Kultury, czyli osób kochających i starających się żyć w przyjaźni z Bogiem. Razem chcemy podejmować wysiłki dla budowania nowego, lepszego świata wprowadzając w życie wartości chrześcijańskie.

To była prawdziwa przestrzeń Chwały Boga – Strefa Chwały POLSKA 1050! Więcej na: http://polska1050.pl/

fot. Piotr Babisz

]]>
grzechu@gospelbox.pl (Grzegorz) Aktualności Sat, 30 Jul 2016 15:14:06 +0000