Telewizyjny Koncert Kolęd TVP1 Golec uOrkiestra & Gospel Rain

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się niezwykła premiera - telewizyjny koncert kolęd, który został nagrany w grudniu 2014 roku w niezwykłej, tatrzańskiej scenerii pięknego kościołka w Bukowinie Tatrzańskiej. Przed nami koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu GOLEC uOKRIESTRA oraz chóru GOSPEL RAIN,

Koncert będzie mieć swą premierę w TVP 1 w Boże Narodzenie 25 grudnia o godzinie 13.30. 
 
W koncercie wybrzmi kilkanaście najpiękniejszych kolęd i pastorałek, w etnicznych, góralskich i bardzo klimatycznych aranżacjach. Wśród nich znalazły się dobrze znane i śpiewane kolędy: Anioł Pasterzom mówił, Do Szopy, Przybieżeli do Betlejem, Tryumfy Króla Niebieskiego... ale także związane z folklorem Tatr pastorałki: Hojka czy Oj Malućki. Prawdziwą perełką stała się jednak autorska pastorałka braci Golec Przysiadło Słonko, która wybrzmiała w niezwykłej bałkańsko-góralskiej aranżacji. Przygotowania do realizacji koncertu trwały przez kilka miesięcy. Przyświecało im pragnienie, by ukazać tradycję i piękno świętowania Bożego Narodzenia w kulturze góralskiej, w możliwie najprawdziwszej postaci. Tym razem Golec uOrkiestra, zabrzmiała bardziej folkowo, szczególnie dzięki wykorzystaniu wielu etnicznych instrumentów - dud, trombitów, kobz. W takiej roli objawił się także zazwyczaj gospelowy chór GOSPEL RAIN, który zaskoczył niezwykłymi etnicznymi zaśpiewami i partiami chóralnymi w aranżacjach Grzegorza Głucha. Takiej fuzji stylów, brzmień i pasji w opracowaniach kolęd... jeszcze nie było. A wszystko po to, by pieśni Bożego Narodzenia, które znamy i kochamy wybrzmiały najbardziej emocjonalnie, prawdziwie i pięknie.
W koncercie wzięło udział kilkadziesiąt dzieciaków z Fundacji Braci Golec, dzieci z zespołu „Mali Wierchowianie”.


 
Bezpośrednio po ogromnym sukcesie naszego wspólnego koncertu kolęd nagranego w grudniu 2013 roku w Bazylice Jasnogórskiej, który obejrzało w TV Polsat aż 4 miliony widzów, i jaki znalazł się na nowym dwupłytoywm albumie Golec uOrkiestra (mającego już status Złotej płyty) chcemy zaprosić do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu, nagranego w iście baśniowej scenerii.
 
Jesteśmy pewni - to będzie naprawdę najważniejsze muzyczne wydarzenie Bożego Narodzenia AD 2014!