Trzy sny Kanaanu

„Trzy sny” – to tytuł ostatniego programu zespołu Kanaan, przygotowanego we współpracy z Filharmonią Kaszubską. W nowym programie pojawia się trzech instrumentalistów: Cezary Paciorek, Grzegorz Nadolny i Maciej Afanasjew. – Muzycy znakomici, nie tylko dlatego, że każdy z nich jest wirtuozem instrumentu, ale oni zostawiają sobie nawzajem przestrzeń. I mi również do tego co ma w warstwie literackiej czy wokalnej ma się pojawić – podkreśla Kuba Kornacki, który jest autorem wszystkich tekstów.

– Zaglądamy za tą kurtynę, gdzie nasze sny mówią o nas więcej, niż moglibyśmy przeczuć. Ten program to nie tylko koncert, to duchowa podróż bez trzymanki – tak Kuba opisuje najnowsze dziecko formacji Kanaan. – Całość jest wzruszająca, momentami śmieszna, bardzo dużo mówiąca o człowieku – dodaje Kornacki.

Muzyka to jazz lekki, baśniowy, nawet jeśli ktoś nie jest znawcą muzyki jazzowej to będzie w stanie go przyswoić – zapewnia Kuba. Oprócz autora tekstów zaśpiewają także Małgorzata Kornacka i Oksana Terefenko, znana z filmu „Olena”, którego premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Opracowaniem animacji zajęli się Magdalena Kornacka i Jarosław Król. Premiera nowego programu odbyła się w 14 września w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Koncert poprowadził Dariusz Bugalski z Radiowej Trójki. Opracowaniem animacji zajęli się Magdalena Kornacka i Jarosław Król.

Formacja założona przez Kubę Kornackiego wystąpiła na Festiwalu Debiuty 2013 w Warszawie, wygrywając wszystko co było do wzięcia. Pierwsza płyta, „Tato”, otrzymała na festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013 status „Złotego Krążka”. Po wydaniu płyty w dużym składzie i z niezwykłą mieszanką stylów, teraz Kanaan schodzi w głąb, zagra bardziej kameralnie.

GB/ChG/Kanaan