XII KONCERT CHWAŁY

Po raz kolejny, w samym centrum Lublina, będzie miał miejsce XII KONCERT CHWAŁY. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „W BLASKU ŚWIĘTOŚCI” odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 19 czerwca. Koncert Chwały w Lublinie, który nieprzerwanie przez ponad dekadę stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem, w każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku.

W roku kanonizacji Jana Pawła II, w którym świętość życia staje się dla nas naturalnym wyzwaniem, chcemy zwrócić spojrzenie na Tego, który jest prawdziwie święty i doskonały – na Boga, który jest Panem naszego życia i naszej wieczności. Wskazując trzy ścieżki, prowadzące ku świętości: wiarę, nadzieję i miłość chcemy ukazać, jak dziś naprawdę możliwe i osiągalne jest życie w doskonałej miłości, jaką urzeczywistnił i pokazał najsilniej Papież Jan Paweł II.

Głównym gościem koncertu będzie Mietek Szcześniak, najbardziej rozpoznawalny, najbardziej charyzmatyczny głos polskiej sceny muzycznej już od ponad dwudziestu lat. W koncercie wybrzmią zarówno jego najbardziej, autorskie znane piosenki, ale także te utwory, które wraz z mocą i barwą jego głosu, stały się najbardziej znanymi chrześcijańskimi hymnami naszego pokolenia.

W koncercie zaśpiewa także Olga Szomańska, wspaniała wokalistka, która swym silnym głosem ubogaciła między innymi piosenki Piotra Rubika, TGD czy Full Power Spirit. Od kilku lat prowadzi z powodzeniem swą solową karierę, udzielając swego głosu także w znakomitych spektaklach muzycznych. Cieszymy się, że po raz kolejny będzie z nami Full Power Spirit, najbardziej znana polska hip-hopowa „załoga”, która od wielu lat promuje w swych tekstach i projektach wzorce świętości życia i oddania dla wartości nieprzemijających.
Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii naszej inicjatywy trzydziestoosobowy chór i zespół Gospel Rain, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, zaś reżyserem wydarzenia jest Marcin Wąsowski. Tak jak w ubiegłbym roku, towarzyszyć nam będzie barwna i niezwykła modlitwa flagami. Warsztaty przygotowujące do tej formy modlitwy, poprowadzi Iwona Dreger, która między innymi przygotowała posługę w czasie nagrania płyt chóru TGD.

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie. Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki niespożytej energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosław Ładniaka, który był i jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały.
Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”