FENIKSY 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska rozdane!

W piątek 4 kwietnia 2014 na Zamku Królewskim w Warszawie zostały ogłoszone nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKSY 2014. W tym roku pośród dziesięciu kategorii powstała nowa – muzyka chrześcijańska
 Laureatami są:

FENIKS 2014 - Magda.lena Frączek za album "Effatha" (wydawnictwo Scriba).
FENIKS 2014 - Marcin Styczeń, Ernest Bryll, Joanna Lewandowska za album "Golgota Jasnogórska" (wydawnictwo Edycja Świętego Pawła).

Wyróżnienie:  Zespół 33 za album "Jezus Królem Chwały" (Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha) oraz Arkadio, za album "Rób to co kochasz" (Mo-Records).

Nagrody FENIKS za muzykę chrześcijańską zostaną rozdane podczas STREFA CHWAŁY FESTIWAL, który odbędzie się od 4 do 8 lipca 2014 roku. Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS została przyznana po raz pierwszy w 1999 roku.

Pierwsze reakcje po przekazaniu informacji o nagrodzie FENIKS:

Magda Frączek: „Szczególnie ucieszyło mnie, że istnieje Nagroda, w której małe wydawnictwa, a nie tylko duże wytwórnie, mają szansę dostrzeżenia. Praca nad płytą Effatha pochłonęła mnie, ale też wielu bliskich mi ludzi. To im dedykuję to wyróżnienie. Za ich bezinteresowność dziękuję – w szczególności moim Rodzicom, Rodzeństwu oraz o. Tomaszowi Nowakowi. Mój debiut muzyczny, album Effatha ma charakter intensywny, sensualny, poważny i smutny, ale przede wszystkim jest pełen Nadziei. Bardzo odpowiada mi, że dostała mu się właśnie ta Nagroda, ponieważ o powstawaniu z popiołów są treści w nim zawarte. Moja twórczość jest chrześcijańska, tzn. jest „posiadaniem nadziei wbrew wszelkiej nadziei”.
 

Marcin Styczeń: „Właśnie się dowiedziałem, że „Golgota Jasnogórska” otrzymała Feniksa 2014. Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni. Zwłaszcza, że po raz pierwszy przyznano Feniksa w kategorii – muzyka chrześcijańska.”

Mateusz Stolarski