Premiera płyty Anti Babylon System 15 Stycznia 2011

Zespół Anti Babylon System wydał swoją drugą płytę
Album będzie nosił tytuł „Naham”. Słowo to oznacza: ciężko wzdychać, jęczeć, opłakiwać, boleć, bić się w piersi. Z drugiej jednak strony znaczy: pocieszać. Te dwie nieodłączne rzeczywistości przenikają się na płycie „Naham” w warstwie treściowej. Przesłanie płynące z tego krążka jest bardzo egzystencjalne i wynika z kolejnych doświadczeń członków zespołu.


Muzycznie płyta jest bardzo urozmaicona. Roots’owe brzmienia ciekawie przenikają się z inspiracjami czerpanymi z muzyki soul, gospel, jazz czy nawet muzyki klasycznej. Do płyty dodane są dwa dub’owe bonusy.

Zapraszamy na odnowioną stronę internetową:
www.antibabylon.kdm.pl

Na płycie zagrali:
Paweł Kurz – śpiew, gitara prowadząca
Katarzyna Lampert – śpiew
Jacek Polczyk – bas
Jakub Kwaśniak – gitara solowa
Przemysław Smaczny – perkusja
Dorota Zaziąbło – instumenty klawiszowe
Łukasz Gibała – instrumenty perkusyjne

gościnnie:
Katarzyna Witek – puzon
Tomasz Janusz – trąbka
Jerzy Zaziąbło – saksofon

 

  


Historia zespołu:
Zespół powstał w 2000 roku w Bielsku-Białej. Założycielami byli Paweł Kurz i Jacek Polczyk. Od początku, mimo roszad personalnych, grupa ta starała się tworzyć melodyjne roots reggae i przez lata koncertów uformowali już swoją konkretną muzyczną tożsamość . Pulsujące reggae i teksy oparte na Piśmie Świętym są okazją do dobrej zabawy, ale także do refleksji i modlitwy. Zespół przez lata swojej działalności koncertował już w całej Polsce i wszelkich możliwych miejscach: klubach, domach kultury, festiwalach, szkołach i kościołach.

W styczniu 2008 roku wydali swoją debiutancką płytę pt. „Światło”, na którą składa się 10 utworów korzennego reggae o jasnym chrześcijańskim przesłaniu.
Myspace:
http://www.myspace.com/antibabylonsystem