Kuba Kornacki pisze do ministra
foto: www.zdrojewski.info

Kuba Kornacki pisze do ministra

"Broni Pan Klauna. Klata to klaun” – pisze w liście otwartym do ministra Bogdana Zdrojewskiego Kuba Kornacki. Zespół Kanaan, którego Kuba jest liderem, cieszy się tytułem Debiutu Roku 2013. Aktor i piosenkarz wysłał list do redakcji portalu polityce.pl.

– Aby dziś być wybitnym artystą, docenianym, dotowanym… nie trzeba nic umieć. Nie trzeba wyobraźni i finezji. Nie trzeba mówić niewygodnych prawd o naszej historii. Wystarczy pokazać jaja. Albo wytarzać się z krzyżem – czytamy w liście Kuby Kornackiego.

 W piśmie porusza m.in. problem skandalizujących prac, które pojawiają się coraz częściej w przestrzeni publicznej. – Ukraść krucyfiks, rozebrać się i z nim wytarzać, potrafiłby mój 12-letni syn. Nakręcić film z jądrami kopiącego potrafiłaby moja 10-letnia córka. Gdybym ich nie wychował. Bo już teraz, wychowane, moje dzieci wiedzą, że to głupie – pisze w liście Kuba Kornacki.

 Zachęcamy Was do zapoznania się z tym listem:

 http://wpolityce.pl/artykuly/67764-miazdzacy-list-otwarty-do-ministra-zdrojewskiego-broni-pan-klauna-klata-to-klaun-klaun-zakochany-klaun-najsmutniejsze-ze-zakochany-w-sobie