Słowno – muzyczne rekolekcje Adwentowe

Adwent
jest czasem namysłu, zatrzymania. Zróbmy coś, co pomoże zastanowić się nam nad swoim życiem, nad tym, co robimy, jak postępujemy i dokąd zmierzamy.
Czy zmierzamy do nieba?
W jakim stanie trzeba być, by zwrócić się do Boga?
Z jakiego bagna da się wyjść?
 Zrealizujmy wspólnie rekolekcje oparte na muzyce i słowie! Oddajmy głos raperom i egzorcyście!Arkadio feat. Frenchman „Ile znaków”  – Ile znaków potrzebujesz jeszcze, by uwierzyć w cud? Przesłanie jest jasne: może przeżyłeś najgorsze rzeczy, ale zawsze możesz zauważyć znaki wysyłane Ci przez Boga i wrócić do niego.

Arkadio „Nicky Cruz” – szef największego nowojorskiego gangu Mau-Mau nawrócił się dzięki ewangelizacji ulicznej Davida Wilkersona. Od dziecka wpadał w coraz większą przepaść, kradł, bił, zabijał, handlował narkotykami, wydawało się, że nie ma dla niego ratunku. Pierwszy kontakt z pastorem zakończył się tragicznie – Cruz pobił go do nieprzytomności. Jednak Bóg połączył ich ścieżki jeszcze raz. Utwór opowiada, jak to się stało, że taki gość uwierzył w to, że Jezus go kocha i postanowił zmienić swoje życie.
Arkadio „Przed snem – dziś mogę spać spokojnie” – Arkadio nawija o sobie, o swoich doświadczeniach (matka zbierała mnie z ławki nad ranem) i o tym, jak się zmienił.

Arkadio „Brian Welch” – gitarzysta legendarnego Korna upadł bardzo nisko. Ćpał, bawił się po koncertach, porzuciła go żona. Gdy nie potrafił już normalnie funkcjonować, gdy dzień zaczynał od kreski, a z córką bawił się na haju – coś w jego życiu się zmieniło. Usłyszał cytat z Ewangelii i w końcu także się nawrócił.

 

Arkadio – 21-letni raper, nawrócił się, nawija ku chwale Boga, jego rap niesie pozytywny przekaz. Wszystkie utwory rekolekcyjne pochodzą z trzeciej płyty „Najlepsze przed nami”, którą poleca Tomasz Adamek.

Frenchman – połowa składu Jamal, po nawróceniu rozstał się z Jamalem i jego ideami, rapuje i reagguje treści o pozytywnym mocnym przesłaniu.

2. SŁOWO

Michał Olszewski – sercanin, pracował z młodzieżą, był związany z ruchami charyzma-tycznymi, był spowiednikiem osób zniewolonych, pracował z bezdomnymi i prostytutkami w Rzymie. Obecnie jest wycho-wawcą w zakonie i egzorcystą. Jest ewangelizatorem i reko-lekcjonistą. Towarzyszy du-chowo wielu osobom. Posługuje modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Jego pasją życiową jak sam mówi, jest kapłaństwo. Kocha Słowo i z tego tytułu prowadzi bloga z codziennym komentarzem do Ewangelii (www.slowopana.com), przekonany o konieczności głoszenia Chrystusa wszędzie – nawet na dachach, ulicy czy Internecie.


Wywiad z Arkadio:

Czy kultura hip-hopu jest odpowiednia na rekolekcje adwentowe?
W 100 procentach. Rap jest najlepszą formą przekazu. Dlatego można w nim ukryć każde treści.
Dlaczego napisałeś utwory o nawróceniach innych osób?
Najpierw trafiłem na te postacie na drodze swojego życia. Czytałem książki, wywiady, oglądałem materiały video. Te historie bardzo mi pomogły, dlatego wiem, że są wartościowe. Pomyślałem, że kiedy streszczę te historie w kilka minut, to będą się mogły z nimi zapoznać także inne osoby.
Co Ci przyniósł ten adwent i rekolekcje „Znaki”?
Jeżeli chodzi o adwent, który ma nas przygotować na ponowne przyjście Króla – coraz bardziej czuję się do tego przygotowany :) Wiem, że przede mną długa droga, ale widzę cel. Natomiast rekolekcje, które robimy wspólnie z egzorcystą Michałem Olszewskim są dla mnie kolejnym polem do popisu. Mam nadzieję, że niejedna osoba przeżyje je ubogacona, tak jak i ja.
Jaka jest Twoja misja?
Moją misją jest pokazywanie ludziom, że można żyć swoimi talentami. Rap jest moim narzędziem i talentem, więc w ten sposób chcę trafiać do ludzi. Słowo Boże też mówi wiele o talentach. Słowo Boże jest moją inspiracją i jestem dzięki tej inspiracji szczęśliwy. Więc niech to szczęście poznają też inni.
Ostatnio sporo się mówi o nawróconych raperach, czy to nie jest już tylko moda?
Czy moda? Jeśli to nie jest prawdziwe, to prędzej czy później wyjdzie na jaw. Najważniejsze, żeby być zgodnym ze swoim sercem. Jeśli ktoś się nawrócił to Chwała Bogu! Niech działa! Jest tutaj miejsce dla nas wszystkich. Jeśli ktoś robi to tylko dla pokazania siebie, czy pieniędzy… – nie potrzeba komentarza. Bóg to zweryfikuje.
Jaki główny przekaz niesiesz i dla kogo?
Mój przekaz jest związany z moją misją :) Ogólnie – chcę, aby ludzie ruszyli tyłki poza swoje cztery ściany i zaczęli spełniać swoje marzenia. Oczywiście to marzenie może być zrealizowane w swoich czterech ścianach (śmiech) – tak, jak moje małe domowe studio. Chodzi bardziej o zmianę myślenia – przejście z trybu pasywnego na aktywny. Miejmy odwagę marzyć!
Dlaczego Twoje utwory komentuje egzorcysta?
Trzeba by było zapytać jego. Mnie jest bardzo miło, że ksiądz z taką charyzmą się za to zabrał. Myślę, że jest to dobry duet. Lubię współpracować z księżmi, którzy starają się w stu procentach spełniać swoją kapłańską misję.
Gdzie można posłuchać więcej Twoich utworów?

Zapraszam serdecznie na www.arkadio.info - tam można nabyć płyty, oglądnąć teledyski i posłuchać niektórych utworów. Zaczynamy także coraz więcej koncertować, więc możliwe, że będzie to możliwe w Twoim mieście!