Olrick & Siobhan Coker w Opolu

Brytyjski duet Olrick & Siobhan Coker poprowadzi Warsztaty Gospel, które odbędą się w weekend 25 –26 maja w Filharmonii Opolskiej. Równolegle z dużymi Warsztatami Gospel będą się odbywać warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 12 lat Gospel Kids, które poprowadzi Monika Wydrzyńska. Nie ma przesłuchań kwalifikacyjnych – każdy może wziąć udział w warsztatach – o przyjęciu decyduje kolejność ważnych zgłoszeń.

Warsztaty Gospel adresowane są do osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 roku. Podczas prób na dużych Warsztatach Gospel będzie obecny tłumacz, aby ułatwić komunikację z instruktorami z Wielkiej Brytanii. 

 

Warsztaty poprowadzi małżeństwo. Olrick Coker jest wokalistą, kompozytorem, dyrygentem chóralnym i trenerem wokalnym z Wielkiej Brytanii. Muzyką gospel zajmuje się ponad 14 lat. Od 6 lat jest członkiem chóru i solistą w The Jabez Family Choir pod dyrekcją Petera Francisa, koncertującym w całej Europie, w tym wielokrotnie goszczącym w Polsce. Wielokrotnie prowadził warsztaty chóralne i solowe. Śpiewał u boku takich artystów jak Fred Hammond, Donnie McClurkin, Byron Cage czy Karen Gibson. Jest współzałożycielem zespołu The Cokers, z którym śpiewa wraz z żoną, znakomitą wokalistka Siobhan Coker, z którą wspólnie w Opolu poprowadzi zajęcia. W 2014 roku wydali płytę "Through the Veil”, która była nominowana do nagród w USA i Wielkiej Brytanii. 

W tym samym czasie odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 12 lat Gospel Kids. Poprowadzi je Monika Wydrzyńska - chórzystka i solistka w zespole TGD, prowadząca zajęcia z emisji głosu dla dzieci i dorosłych m.in. w ramach warszawskiego oddziału Szkółki TGD. Wielokrotnie prowadziła grupy Gospel Kids podczas Warsztatów Gospel w całej Polsce. Na oba wydarzenia: Warsztaty Gospel oraz Gospel Kids obowiązują osobne: formularze zgłoszeniowe, harmonogramy, regulaminy oraz cennik. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Filharmonii Opolskiej tu: filharmonia.opole.pl/warsztatygospel2019
Pokłosiem dwudniowych warsztatów będzie występ uczestników w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
źródło: Radio Opole