Niespodziewana choroba Małgorzaty Hutek. Potrzebna Pomoc!

Znana artystka Małgorzata Hutek choruje na nowotwór złośliwy tarczycy. Krakowska Fundacja Malak organizuje dla niej pomoc.

Gosia jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów. Jest również wieloletnią przyjaciółką Fundacji Malak. Gosia jest ciepłą, energiczną, emanującą poczuciem humoru osobą. Jako wokalistka – utalentowana (choć nigdy się do tego nie przyzna) i bardzo pracowita.

Niespodziewana choroba
W ostatnich tygodniach dotarła do nas informacja, że został u niej zdiagnozowany nowotwór złośliwy tarczycy. Wokalistka będzie miała zabieg polegający na usunięciu intruza, czyli chorego organu wraz z węzłami chłonnymi. Na czas operacji i rekonwalescencji (obejmujący również rehabilitację foniatryczną głosu) artystka zostanie bezrobotna. Gosia na kilka miesięcy będzie pozbawiona swojego narzędzia pracy. Zapraszamy Was do wsparcia Gosi zarówno modlitwą, w tym niepewnym dla niej okresie, jak i finansowo. Chcemy, żeby artystka szybko wróciła do zdrowia, a tym samym na scenę.

www.fundacjamalak.pl

Więcej info o Gosi: Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz studentka kompozycji i aranżacji tej uczelni. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od gry na skrzypcach oraz saksofonie. Jednak to śpiew był i jest jej największą pasją. Jest stypendystką Marszałka Województwa Łódzkiego oraz laureatką nagrody Grand Prix Jazz Melomani. Na swoim koncie ma dwa autorskie albumy wydane przez Fundację MALAK Grounded in Love oraz Psalmy. W 2017 roku nagrała płytę Life and Happiness of Julian Tuwim czeskiej kompozytorki i trębaczki Stepanki Balcarovej. Współpracuje z czołówką współczesnej sceny jazzowej, m.in. Nikolą Kołodziejczykiem, Dominikiem Wanią oraz Atom String Quartet. Uwielbia gotowanie, jamniczki oraz film Miś.

Posłuchaj utworów Gosi: https://www.youtube.com/watch?v=YXvVeNodzrM

Artykuły powiązane