"Amerykański" - DOBRE LUDZIE

Piosenka "Amerykański" (muz. Paweł Węgier, sł. Szymon Babuchowski), nagrana z gościnnym udziałem chóru Gospel Sound, promuje nową płytę zespołu DOBRE LUDZIE zatytułowaną "Dalej". Śląska grupa od sześciu lat stara się łączyć niebanalne teksty ze współczesnymi gatunkami muzycznymi.   

Nowy krążek Dobrych Ludzi ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa Góra Muzyki. Już sam tytuł "Dalej" sugeruje, że album jest krokiem naprzód w stosunku do debiutu "Łagodne przejście" sprzed czterech lat - propozycją jeszcze dojrzalszą, bardziej spójną pod względem muzycznym i tekstowym, a jednocześnie wielobarwną, swobodnie łączącą elementy rocka, piosenki poetyckiej czy - miejscami - jazzu. Całości dopełnia gościnny udział chóru Gospel Sound i dwóch zespołów smyczkowych.   
Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu, wszystkie teksty napisał muzykujący poeta i dziennikarz "Gościa Niedzielnego" - Szymon Babuchowski, który jest także wokalistą Dobrych Ludzi. „Dalej” to rozpisana na piosenki poruszająca opowieść o sile miłości, która wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. 

 
Więcej informacji:   www.dobreludzie.pl