”SONGS FROM YESTERDAY”

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin stworzyli razem wyjątkowy projekt z serii „Great American Songbook”. Ten pierwszy świetnie zaśpiewał, ten drugi jest autorem stylowych i bezpretensjonalnych aranżacji. Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, decydując się na utwory z repertuaru Johna Lennona, Marvina Gaye’a czy Stevie Wondera.

Wydawnictwo promują „This Is Not America” (Davida Bowiego i Pata Metheny), „Lovely Day” (Billa Withersa) i „Tears In Heaven”, ale również piosenki mniej oczywiste, których odkrywanie sprawi słuchaczom wielką przyjemność.
Mieczysław Szcześniak nagrał siedem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane. 


Krzysztof Herdzin jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianistą, aranżerem, dyrygentem. W różnych muzycznych rolach pojawił się na aż 200 płytach, z czego szesnaście „pokryło się złotem” a trzy „platyną”! Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku.

Mieczysław Szcześniak - śpiew
Krzysztof Herdzin - aranżacje, fortepian, śpiew
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja