Grzegorz Kloc nagrywa płytę live
foto: materiały prasowe

Grzegorz Kloc nagrywa płytę live

Impreza odbędzie się tuż po Wielkanocy w Chełmskim Domu Kultury. – 8 kwietnia spodziewamy się gości z Polski wschodniej i nie tylko – mówi artysta. – To będzie nie tylko nagranie albumu DVD. Chcemy żeby to spotkanie było wieczorem chwały i uwielbienia – dodaje.

Na koncercie artysta zaśpiewa utwory z dwóch ostatnich płyt i wcześniejsze znane kawałki. Zapewne będzie też sporo improwizacji, gdyż jednym z gości specjalnych będzie Mirosław Hoduń, wyśmienity klawiszowiec, aranżer, multiinstrumentalista, obecnie mieszkający w Szkocji. Kilka utworów będzie wykonanych z towarzyszeniem chóru Chadek Gospel Choir, którego aranżerem jest Grzegorz Głuch (Gospel Rain, TGD). Wstęp na koncert jest wolny po wcześniejszym zarezerwowaniu wejściówek w kasie Chełmskiego Domu Kultury.

Grzegorz Kloc we wrześniu ubiegłego roku wydał płytę „Powrót Łazarza”. Krążek jest mieszanką różnych stylów muzycznych, począwszy od rocka, poprzez pop, skończywszy nawet na reggae. Charakterystyczne dla albumu są oryginalne chóry, często w klimatach gospel, a także barwne solówki gitarowe. Autorem większości kompozycji jest Grzegorz Kloc, natomiast teksty napisała przy udziale Grzegorza jego żona Olga Pruszkowska-Kloc.

Grzegorz Kloc – wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Urodził się 15 maja 1972 w Lublinie. Współpracował z Natalią  i Eleonorą Niemen, De Mono, Daab , Ryszardem Rynkowskim, Haliną Frąckowiak, Mietkiem Szcześniakiem, Beatą Bednarz, Anitą Lipnicką, Maryla Rodowicz. W wieku lat 20-stu wyjechał do Warszawy, gdzie już pół roku później był gitarzystą Natalii Kukulskiej nagrywając z nią  jej pierwszą debiutancka płytę „Światło”. Do największych osiągnięć muzyka należy też współpraca z Marylą Rodowicz i napisanie dla niej utworu na składankę Radia Zet „Anioły pilnują nas”. Dla zespołu SIXTEEN Grzegorz napisał „Spadające myśli” pierwszy singiel z platynowej płyty „Lawa” , który stał się wielkim przebojem we wszystkich radiach i przyczynił się do otrzymania przez zespół nagrody dziennikarzy muzycznych.